Pierwsze oficjalne kompozycje dla Windows 10 debiutują w Windows Store

Pierwsze oficjalne kompozycje dla Windows 10 debiutują w Windows Store

Pierwsze oficjalne kompozycje dla Windows 10 debiutują w Windows Store
20.12.2016 10:57, aktualizacja: 20.12.2016 11:10

Z perspektywy Microsoftu powinno być tylko jedno miejsce, zktórego pochodzą wszystkie dodatkowe rzeczy dla Windowsa 10. Tooczywiście Windows Store, dziś już nie tylko miejsce dlauniwersalnych aplikacji Windowsa, ale też dla klasycznych aplikacjiwin32, a także rozszerzeń przeglądarki Edge. Teraz zaś WindowsStore będzie też oficjalnym miejscem poszukiwania tzw. kompozycji,dzięki którym możliwe stanie się wreszcie spersonalizowaniewyglądu systemu, tak jak było to możliwe np. w Windowsie 7.

O kompozycjach dla Windows 10 mogliśmy po raz pierwszy usłyszećw październiku, podczas prezentacji Creators Update. Nic, czego nieznalibyśmy wcześniej – takie personalizacyjne zestawy(.themepack) obejmowałyby paletę kolorów, tapety na pulpit,dźwięki interfejsu i inne atrakcje. Niespójności w interfejsieużytkownika, jakie przyniósł ze sobą nowy system, zmusiłyMicrosoft do wynajdywania prochu na nowo, dlatego też „dziesiątka”w ramach swojego nowego UI oferowała jedynie skromne możliwościpersonalizacji wyglądu.

Pierwsze kompozycje, jeszcze bez wydzielonej dla siebie kategorii
Pierwsze kompozycje, jeszcze bez wydzielonej dla siebie kategorii

Teraz w Sklepie Windows debiutują pierwsze oficjalne, kompletnekompozycje dla Windows 10 – których mimo tego debiutu oficjalnienie zainstalujecie jeszcze w systemie. Nawet uczestnicy programuWindows Insider w swoich kompilacjach nie dostali jeszcze interfejsu,pozwalającego łatwo wyklikać uaktywnienie kompozycji ( Ustawienia >Personalizacja > Kompozycje prowadzą jedynie do starego menedżeraskórek z Windowsa 7).

Istnieje jednak możliwość ręcznego uaktywnienia tychthemepacków. Po pobraniu Windows przechowuje je w folderzeC:\Program Files\WindowsApps. Aby uzyskać do niego dostęp,konieczne są uprawnienia administracyjne i dodanie konta użytkownika, z którego korzystamy do listy kont mających prawo dostępu do tego folderu (w Właściwości zakładka Zabezpieczenia). Po uzyskaniu dostępu wfolderze znajdziemy pobrane z Windows Store kompozycje jakopodfoldery o nazwach przypominających inne aplikacje Windows – np. Microsoft.DogsinWinter_1.0.0.0_neutral__8wekyb3d8bbwe.Wchodząc głębiej, do Theme, znajdziemy plik .themepack, któryzainstaluje w Windowsie kompozycję z Windows Store.

Jak do tej pory kompozycje nie mają swojego wydzielonego miejscaw Sklepie; pozostaje szukanie ich na własną rękę. My póki coproponujemy: Dogsin Winter (bo psy i zima), CatsAnytime (bo niektórzy wolą z jakiegoś powodu koty), SurrealTerritory (dla miłośników nocnych klimatów) oraz AlaskanLandscapes (Alaska jest piękna).

Oprócz tego internauci znaleźli takie kompozycje jak Australian Landscape, Beauty of Britain 2, oraz German Landscapes. Instalując je nie spodziewajcie się oczywiście radykalnych zmian. Windows 10 to nie jest KDE – po zainstalowaniu wciąż będzieciemieli… dobrze znany interfejs Windowsa 10.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (111)