Pierwsze problemy Androida 9.0: smartfony Google'a straciły szybkie ładowanie

Android 9.0 popsuł szybkie ładowanie w smartfonach Google (depositphotos)
Android 9.0 popsuł szybkie ładowanie w smartfonach Google (depositphotos)
Oskar Ziomek

13.08.2018 14:25

Od wydania stabilnej edycji Androida Pie mija dokładnie tydzień, ale jego użytkownicy już muszą zmierzyć się z pierwszymi problemami. Jak się okazuje, aktualizacja poskutkowała wyłączeniem szybkiego ładowania w części smartfonów... Google Pixel XL. Problem jest już znany producentowi, ale co ciekawe (choć usterka pojawia się już od kilku dni), jak dotąd wciąż nie zaoferowano konkretnego rozwiązania. Jedyną drogą wydaje się ponowna instalacja starszej wersji Androida.

Problemy zgłaszane są przez użytkowników między innymi w oficjalnym wątku na stronach Google. Jak się okazuje, w niektórych przypadkach Pixel XL nie aktywuje szybkiego ładowania i to niezależnie od modelu zastosowanej ładowarki. Usterka występuje zarówno w zestawieniu z oryginalnymi akcesoriami, jak i ładowarkami firm trzecich. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że występuje niekonsekwentnie i czasem teoretycznie uszkodzone Piksele XL jednak da się naładować szybko.

Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że problem dotyczy wyłącznie pierwszej generacji Piksela XL. Mniejszy model, jak i urządzenia drugiej generacji wydają się nie być dotknięte problemem. Zdania użytkowników na temat tej usterki są podzielone. Jedni zwracają uwagę, że w to w zasadzie pierwsza tak problematyczna sytuacja od dłuższego czasu, w dodatku dotyczy tylko jednego modelu i świeżej wersji systemu, w której mogą pojawiać się błędy. Inni słusznie kontrują, że testy beta Androida Pie się już zakończyły, a pojawienie się podobnego błędu w smartfonach Google'a to wstyd i nie tego oczekiwali wybierając czystego Androida w wersji wprost od jego twórców.

Warto przypomnieć, że choć obecnie Android Pie w stabilnej wersji dostępny jest wyłącznie dla użytkowników Pikseli, to już niedługo dostępność powinna się znacznie zwiększyć. W dniu premiery ogłoszono bowiem, że Android 9 trafi jeszcze tej jesieni do wszystkich osób, które brały udział w testach beta, a te jak wiadomo dostępne były także dla użytkowników smartfonów innych marek. Nowy Android ma także przed zimą trafić do smartfonów zakwalifikowanych jako modele działające w oparciu o Androida One.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)