Pierwsze szczegóły na temat Bada OS 2.0

Pierwsze szczegóły na temat Bada OS 2.0

Wojciech Cybulski
16.02.2011 10:40

Konferencja Mobile World Congress jest w tym roku wyjątkowo obfita w ciekawe informacje. Po istotnych z punktu widzenia użytkowników prezentacjach Nokii, Adobe i Microsoftu przyszedł czas na firmę Samsung, która przywiozła do Barcelony wczesną wersję rozwijanego przez siebie mobilnego systemu operacyjnego Bada OS 2.0.

Wśród nowości, które znajdą się w kolejnej odsłonie systemu Bada trzeba wymienić obsługę FlashLite 4, zapewniającego kompatybilność z Flashem 10. Samsung wprowadzi także do Bada zaawansowaną wielozadaniowość pozwalającą lepiej wykorzystać potencjał telefonu w konkretnych scenariuszach. Przeprojektowany zostanie również interfejs systemu - pojawią się dodatkowe warstwy umożliwiające wyświetlanie informacji w górnym panelu, na ikonach i przyciskach aplikacji. Bada OS 2.0 dostanie także nowy, interaktywny ekran odblokowywania oraz funkcje związane z wykrywaniem mowy (STT) i zamianą tekstu na głos ludzki (TTS).

Pojawi się także obsługa technologii NFC i Wi-Fi Direct, a zintegrowana z systemem przeglądarka internetowa będzie zgodna z HTML5. W Bada OS 2.0 znajdziemy także nowe aplikacje zapewniające podstawową funkcjonalność systemu. Deweloperzy otrzymają ponadto szereg narzędzi ułatwiających tworzenie aplikacji, które wykorzystują nowe funkcje systemu. Co ważne, Bada OS 2.0 ma mieć niskie wymagania sprzętowe, dzięki czemu spora część telefonów wyposażonych we wcześniejsze wersje tego systemu będzie mogła być zaktualizowana.

Samsung nie zdradził dokładnej daty premiery Bada OS 2.0. Wiadomo jedynie, że system zostanie wydany w tym roku. Prawdopodobnie pierwszym telefonem pracującym pod kontrolą nowego systemu będzie Samsung S5780 Wave 578.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)