Pierwszy gameplay z Syberii 3 – oto, jak Kate Walker prezentuje się w 3D

Pierwszy gameplay z Syberii 3 – oto, jak Kate Walker prezentuje się w 3D

Pierwszy gameplay z Syberii 3 – oto, jak Kate Walker prezentuje się w 3D
20.06.2016 16:17

12 lat minęło od premiery drugiej części doskonałej gry przygodowej Syberia. Pisaliśmy już, że trwają pracę nad kontynuacją serii – Syberia 3 ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku, a konkretniej 1 grudnia. Dziś dysponujemy już jednak pierwszym filmem z samą rozgrywką.

O nowej Syberii wiemy jak dotąd tyle, że główną bohaterką znów będzie Kate Walker, prawniczka, która w poprzednich częściach rozwiązywała tajemnicę ekscentrycznej rodziny, która słynęła z produkcji zabawek-maszyn. Wśród zmian w Syberii 3 najgłośniej twórcy mówią o całkowicie trójwymiarowej oprawie graficznej.

Jak wynika z filmu, będzie to miało ważny wpływ na sam mechanizm rozgrywki, przede wszystkim zaś na sterowanie. Mowa bowiem o przejściu od klasycznej formuły point-and-click, która była domeną poprzednich części Syberii i stanowi kanoniczny element klasycznej przygodówki, do eksploracji w pełni trójwymiarowych pomieszczeń ukazywanych za pomocą dynamicznej kamery. Efekty są całkiem atrakcyjne – sterowanie będzie możliwe także za pomocą klawiatury lub pada.

Obraz

Gruntownej rewizji doczekała się także sama oprawa. A jest to przecież dla Syberii, która od pierwszej części zachwyca malowniczymi i klimatycznymi lokalizacjami, kwestia kluczowa. Twórcy gry podjęli bowiem decyzję, że trzecia część przygód Kate Walker będzie nawiązywała graficznie do komiksów. Widać to nawet w wyborze czcionki, którą transkrybowane są dialogi. Czy taka formuła zda egzamin przekonamy się już za kilka miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)