Pierwszy tablet z Windows 8 już za tydzień?

Pierwszy tablet z Windows 8 już za tydzień?

09.09.2011 12:48

Microsoft przygotowuje się do przyszłotygodniowej konferencji dla deweloperów BUILD 2011. Oprócz samego Windows 8 firma ma zaprezentować także pierwszy tablet z tym systemem.

To chyba ostatni dzwonek dla firmy z Redmond na wejście na rynek tabletów, który jest obecnie zdominowany przez iPada i tablety z Androidem. Microsoft ma zaprezentować swoje urządzenie podczas zbliżającej się konferencji BUILD (13-16 września) w Anaheim w Kalifornii. Według dotychczasowych przecieków firma zaprezentuje tablet wraz z Samsungiem. Będzie to urządzenie wyposażone w Windows 8 z interfejsem Metro. Pod „maską” znajdziemy zapewne procesor ARM Quad Core i kartę graficzną NVIDIA Tegra 3 (Kal-El). Tablet Samsunga miałby trafić do sprzedaży najwcześniej w połowie 2012 roku. Swoją drogą, ciekawe, czy Microsoftowi nie będzie przeszkadzać, że Samsung sprzedaje już tablety z Androidem?

Steve Ballmer zapowiadał tablety z systemem Microsoftu już rok temu, na krótko przed premierą pierwszego iPada. Potem firma zapowiedziała całą serię urządzeń, przy czym na zapowiedziach się skończyło. Jak na razie tablet Microsoftu to cały czas fatamorgana. Nie udał się plan polegający na wydaniu tabletu HP z systemem Windows, zarzucono obiecujący projekt Courier (kto jeszcze dzisiaj go pamięta?), mający łączyć wygląd książki z funkcjonalnością tabletu. W międzyczasie na rynku pojawiła się cała paleta tabletów z Androidem, nie cieszący się popularnością TouchPad z WebOS czy PlayBook twórcy smartfonów BlackBerry. Jeżeli Microsoftowi zależy na zaistnieniu na rynku, powinien jak najszybciej zaprezentować własne — a co więcej, ciekawe — rozwiązanie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)