Pinnacle Studio 19 sam dopasuje ujęcia z kilku kamer

Pinnacle Studio 19 sam dopasuje ujęcia z kilku kamer

30.09.2015 11:23, aktual.: 30.09.2015 12:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Corel do swojej oferty wprowadziła nowe wydanie Pinnacle Studio, przeznaczonego do nieliniowego montażu filmów. Wersja 19 programu wprowadza takie ulepszenia, jak automatyczna synchronizacja ujęć z wielu kamer na podstawie ścieżki dźwiękowej, możliwość poprawienia dźwięku z narracją lub wokalem oraz poprawione nagrywanie tego, co dzieje się na pulpicie komputera.

Program niezmiennie dostępny jest w trzech wersjach, różniących się możliwościami i ceną: standardową, Plus i Ultimate. Wszystkie odmiany wersji 19 programu zostały zoptymalizowane dla procesorów Intela szóstej generacji (Skylake) i architektury 64-bitowej.

Pinnacle Studio 19 Ultimate (English)

Możliwość pracy z ujęciami z wielu kamer znalazła się we wszystkich wersjach programu. Funkcja ta pozwala zebrać ujęcia nagrane różnymi urządzeniami i dopasować je według ścieżki dźwiękowej, dzięki czemu można łatwo zmontować naturalnie dopasowany film. Warto jednak zastanowić się, która wersja programu spełni aktualne wymagania – podstawowa może synchronizować nagrania z dwóch kamer, Plus z czterech, a Ultimate z sześciu.

Pozostałe nowości trafiły tylko do wersji Plus i Ultimate. Bardzo ciekawie zapowiada się możliwość sterowania dźwiękiem w taki sposób, by przy narracji lub dialogach głos aktorów był wyraźny, ale by dźwięki tła nie zostały całkowicie usunięte. W Analizowanej ścieżce dźwiękowej można w odpowiednich momentach automatycznie przyciszyć dźwięki tła. Ponadto w tych wersjach programu poprawione zostało nagrywanie pulpitu komputera, szczególnie na systemach Windows 8 i 10.

Wersja Ultimate Pinnacle Studio 19 zyskała także nowe efekty firmy NewBlue, w tym efekty wizualne, rozmycia, stabilizator obrazu, korekcję geometrii czy możliwość wycięcia greenscreena. W najbogatszej odmianie programu znajdziemy też możliwość dekodowania materiałów XAVC i DVCPRO HD oraz możliwość pracy z filmami VFR (Variable Frame Rate) ze smartfonów.

Obraz

Wersję Ultimate i standardową najnowszego Pinnacle Studio znajdziecie w naszej bazie programów. Niestety producent nie udostępnia wersji próbnych programów. Dla posiadaczy starszych wersji przewidziane zostały zniżki przy zakupie Pinnacle Studio 19.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)