Pinnacle Studio 19 sam dopasuje ujęcia z kilku kamer

Pinnacle Studio 19 sam dopasuje ujęcia z kilku kamer30.09.2015 11:23
Pinnacle Studio 19 sam dopasuje ujęcia z kilku kamer

Firma Corel do swojej oferty wprowadziła nowe wydanie Pinnacle Studio, przeznaczonego do nieliniowego montażu filmów. Wersja 19 programu wprowadza takie ulepszenia, jak automatyczna synchronizacja ujęć z wielu kamer na podstawie ścieżki dźwiękowej, możliwość poprawienia dźwięku z narracją lub wokalem oraz poprawione nagrywanie tego, co dzieje się na pulpicie komputera.

Program niezmiennie dostępny jest w trzech wersjach, różniących się możliwościami i ceną: standardową, Plus i Ultimate. Wszystkie odmiany wersji 19 programu zostały zoptymalizowane dla procesorów Intela szóstej generacji (Skylake) i architektury 64-bitowej.

Pinnacle Studio 19 Ultimate (English)

Możliwość pracy z ujęciami z wielu kamer znalazła się we wszystkich wersjach programu. Funkcja ta pozwala zebrać ujęcia nagrane różnymi urządzeniami i dopasować je według ścieżki dźwiękowej, dzięki czemu można łatwo zmontować naturalnie dopasowany film. Warto jednak zastanowić się, która wersja programu spełni aktualne wymagania – podstawowa może synchronizować nagrania z dwóch kamer, Plus z czterech, a Ultimate z sześciu.

Pozostałe nowości trafiły tylko do wersji Plus i Ultimate. Bardzo ciekawie zapowiada się możliwość sterowania dźwiękiem w taki sposób, by przy narracji lub dialogach głos aktorów był wyraźny, ale by dźwięki tła nie zostały całkowicie usunięte. W Analizowanej ścieżce dźwiękowej można w odpowiednich momentach automatycznie przyciszyć dźwięki tła. Ponadto w tych wersjach programu poprawione zostało nagrywanie pulpitu komputera, szczególnie na systemach Windows 8 i 10.

Wersja Ultimate Pinnacle Studio 19 zyskała także nowe efekty firmy NewBlue, w tym efekty wizualne, rozmycia, stabilizator obrazu, korekcję geometrii czy możliwość wycięcia greenscreena. W najbogatszej odmianie programu znajdziemy też możliwość dekodowania materiałów XAVC i DVCPRO HD oraz możliwość pracy z filmami VFR (Variable Frame Rate) ze smartfonów.

350143361271228353

Wersję Ultimate i standardową najnowszego Pinnacle Studio znajdziecie w naszej bazie programów. Niestety producent nie udostępnia wersji próbnych programów. Dla posiadaczy starszych wersji przewidziane zostały zniżki przy zakupie Pinnacle Studio 19.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)