Piraci kupują więcej legalnej muzyki

Piraci kupują więcej legalnej muzyki

Redakcja
02.11.2009 18:50

Z badań przeprowadzonych przez firmę Demos z Wielkiej Brytanii wynika, że osoby nielegalnie pobierające muzykę z Sieci znacznie więcej od innych wydają na zakup piosenek w sposób zgodny z prawem. Na pierwszy rzut oka takie dane mogą nieco zastanawiać, jednak analitycy nie widzą w nich żadnej sprzeczności.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie tysiąca Brytyjczyków w wieku od 16 do 50 lat. Dziesięć procent z nich przyznało, że czasem pobiera muzykę w sposób niezgodny z prawem. Jednak co ciekawe, grupa piratów deklarowała jednocześnie, że na legalną muzykę wydaje rocznie aż 77 funtów (to jest o 75% więcej od pozostałych). Politycy oraz firmy fonograficzne muszą zrozumieć, że sposób w jaki użytkownicy korzystają z muzyki się zmienił. Klienci oczekują teraz znacznie niższych cen oraz łatwiejszego dostępu do wybranych przez siebie utworów - twierdzi Peter Bradwell z Demos.

Inni analitycy dodają, że osoby pobierające muzykę z Internetu w sposób nielegalny są po prostu bardziej zainteresowane poszukiwaniem tego typu rozrywki. Sieć jest jedynie czymś co pozwala im odkryć nieznane do tej pory utwory. Wygląda więc na to, że niektóre przepisy mające na celu ochronę interesów producentów muzycznych, mogą mieć zgoła odmienny skutek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)