Pirate Pay za pieniądze Microsoftu blokuje torrenty

Pirate Pay za pieniądze Microsoftu blokuje torrenty

14.05.2012 09:48, aktualizacja: 14.05.2012 10:26

Rok temu otrzymali od Microsoftu 100 tys USD na rozwój firmy. Dziś jest o nich głośno, ponieważ technologia blokowania transferów w sieci BitTorrent okazuje się skuteczna - rosyjski startup Pirate Pay chwali się, że jego pomysł z powodzeniem zablokował dziesiątki tysięcy transferów treści należących do Walt Disney Studios i Sony Pictures.

Pomysł Pirate Pay powstał trzy lata temu podczas prac nad systemem zarządzania ruchem sieciowym dla operatorów internetowych. Autorzy szybko zorientowali się, że technologię można wykorzystać do atakowania sieci torrentowych i jeśli okazałaby się skuteczna, będzie sporo warta. Konkretnie od 12 do 50 tys USD za akcję blokowania konkretnych treści, w zależności od stopnia skomplikowania projektu.

Firma nie ujawnia, jak dokładnie działa ich technologia. TorrentFreak podejrzewa, że serwery Pirate Pay udają klienckie końcówki torrentowe i łącząc się z innymi użytkownikami zalewają ich komputery fałszywymi danymi. Nie jest to pierwszy pomysł tego typu, podobne usługi stara się świadczyć MediaDefender, jednak z bardzo umiarkowanym sukcesem. Czy Pirate Pay okaże się bardziej skuteczne, czas pokaże - póki co wyszukanie hasła Pirate Pay w Google nie zwraca nic, poza linkami do Pirate Bay.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (132)