Pisz głosem: Word i Outlook z transkrypcją mowy dzięki wtyczce Dictate

Pisz głosem: Word i Outlook z transkrypcją mowy dzięki wtyczce Dictate22.06.2017 16:01
Pisz głosem: Word i Outlook z transkrypcją mowy dzięki wtyczce Dictate

Większość osób nie pisze zbyt szybko. Do nich adresowana jestDictate, nowa wtyczka Office, powstała podczas ostatniego hackathonuMicrosoft Garage. Dzięki Dictate użytkownicy Worda, PowerPointa iOutlooka mogą po prostu podyktować to, co wcześniej mozolniewpisywali „z palca”.

W Dictate przekształcenie mowy w tekst następuje online, dziękisztucznej inteligencji Microsoft Cognitive Services – tej samej, zktórej korzysta Microsoft Translator czy interfejs Bing Speech.Efekt jest całkiem udany: transkrypcja 20 języków (w tympolskiego) zachodzi w czasie rzeczywistym, z wysoką dokładnością.

Dictate, a Microsoft Garage project

Aby skorzystać z wtyczki, należy dysponować przynajmniejWindowsem 8.1 z zainstalowanym frameworkem .NET 4.5, oraz pakietemOffice 2013 (nie można zapomnieć oczywiście o mikrofonie idostępie do Internetu). Dictate oferowanejest w wersji 32- i 64-bitowej – należy dobrać wersję doswojego Office, co oznacza, że zazwyczaj będziemy potrzebowaćwtyczki 32-bitowej. Kreator instalacji nie wymaga niczego pozaklikaniem Dalej.

350201455770494913

Problemy mogą zacząć się później: w niektórychkonfiguracjach wtyczka nie będzie aktywna. Aby wymusić jejwłączenie, należy w menu Plik wybrać Opcje > Dodatki >Zarządzaj | Dodatki COM > Przejdź, a następnie zaznaczyćładowanie przy uruchamianiu.

Korzystanie z takiego systemu wprowadzania tekstu na pewno niejest dla każdego, wymaga pewnej wprawy, szczególnie przywywoływaniu znaków interpunkcyjnych (dostępnych póki co jedynie wjęzyku angielskim). Niemniej jednak wraz z rozwojem wtyczki możnaspodziewać się zarówno większej dokładności i nowych funkcjijak i przeniesienia jej na inne platformy, w tym macOS-a.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)