MacOSGrafikaTworzenie i edycja grafiki rastrowejPixelmator
Pixelmator ikona

Pixelmator3.9.1

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Pixelmator to jeden z najlepszych programów do pracy z grafiką rastrową na Makach, który ma nie tylko ogromne możliwości, ale także ciekawy i momentami zabawny interfejs.

W Pixelmatorze znajdziemy wszystkie narzędzia niezbędne do pracy z warstwami, maskami i grupami, typowe narzędzia do malowania i edycji rastrów, bogatą kolekcję pędzli w różnych stylach, różne narzędzia zaznaczania, stempel i plaster do retuszu oraz zestaw narzędzi do zniekształcania obrazu. Nie zabrakło podstawowych kształtów wektorowych i możliwości budowania własnych ścieżek, odręcznie lub za pomocą edytora, którym można następnie nadać wypełnienie, odbicie, cień i obramowanie. Na uwagę zasługuje także magiczna gumka, dzięki której można błyskawicznie wymazać tło zdjęcia na podstawie koloru.

W Pixelmatorze znajdziemy także klasyczne narzędzia do kontroli barw, z których niektóre zostały bardzo atrakcyjnie zaprezentowane. W galerii efektów można podejrzeć każdy z nich, a także te służące do stylizacji obrazów, dynamicznie – przesuwanie kursora nad miniaturą pokazuje efekty, jakie osiągnąć można manipulując parametrami.

Pixelmator jest w stanie pracować z wieloma popularnymi formatami graficznymi, a także częściowo obsługuje format PSD używany przez Photoshopa. Jest też jednym z nielicznych programów, które są w stanie zapisać pliki WebP. Obraz z warstwami może zapisać w swoim własnym formacie.

Interfejs Pixelmatora jest starannie zaprojektowany i bardzo estetyczny. Ikony narzędzi są wyraźne i intuicyjne, więc nawet początkujący grafik poradzi sobie z tym programem. Ponadto wraz z programem instaluje się rozszerzenie do Apple Photos, które pozwala retuszować zdjęcia bez przenoszenia ich do Pixelmatora.

Wersja testowa programu działa bez ograniczeń przez 30 dni. Pełną wersję można kupić w App Store.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań910
Data aktualizacji19 lis 2020
Rozmiar pliku114.01 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
Pixelmator ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)