Pixelmator 3.7 otwiera zdjęcia HEIF z nowego iPhone'a

Pixelmator 3.7 otwiera zdjęcia HEIF z nowego iPhone'a

Pixelmator 3.7 otwiera zdjęcia HEIF z nowego iPhone'a
09.10.2017 13:04

Pixelmator, program graficzny dostępny na macOS-a, dogonił systemy Apple'a. W wydaniu 3.7 Mount Whitney pojawiła się obsługa formatu HEIF, w którym mogą być zapisywane zdjęcia z iPhone'a. Ponadto program został przystosowany do pracy z systemem macOS High Sierra.

Największą zaletą Pixelmatora na macOS jest integracja z systemem. Na High Sierra program świetnie współpracuje z Apple Photos – można go uruchomić bezpośrednio z galerii zdjęć, a wprowadzone w obrazach zmiany są zapisywane w bibliotece Apple Photos automatycznie. Nie wymaga to żadnych starań ze strony użytkownika.

Obraz

Ciekawsza jest jednak obsługa zdjęć zapisanych w kontenerze HEIF, używanym przez dwie ostatnie generacje iPhone'ów. To istotna zmiana, gdyż system iOS 11 zapisuje zdjęcia jako HEIF automatycznie. Zaletą jest oszczędność miejsca bez straty jakości, wadą pewne problemy z otwieraniem zdjęć w innych programach. Popularny Pixelmator nie jest już na tej liście.

Pixelmator 3.7 Mount Whitney wprowadza także poprawki w narzędziu Repair Tool, które działa teraz nieco szybciej i jest bardziej dokładne. Ponadto poprawiona została obsługa plików PSD i wiele innych szczegółów.

Najnowszą wersję próbną Pixelmatora dla macOS możecie pobrać z naszej bazy programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)