Pixelmator 3.7

Strona główna Mac Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Pixelmator to jeden z najlepszych programów do pracy z grafiką rastrową na Makach, który ma nie tylko ogromne możliwości, ale także ciekawy i momentami zabawny interfejs.

W Pixelmatorze znajdziemy wszystkie narzędzia niezbędne do pracy z warstwami, maskami i grupami, typowe narzędzia do malowania i edycji rastrów, bogatą kolekcję pędzli w różnych stylach, różne narzędzia zaznaczania, stempel i plaster do retuszu oraz zestaw narzędzi do zniekształcania obrazu. Nie zabrakło podstawowych kształtów wektorowych i możliwości budowania własnych ścieżek, odręcznie lub za pomocą edytora, którym można następnie nadać wypełnienie, odbicie, cień i obramowanie. Na uwagę zasługuje także magiczna gumka, dzięki której można błyskawicznie wymazać tło zdjęcia na podstawie koloru.

W Pixelmatorze znajdziemy także klasyczne narzędzia do kontroli barw, z których niektóre zostały bardzo atrakcyjnie zaprezentowane. W galerii efektów można podejrzeć każdy z nich, a także te służące do stylizacji obrazów, dynamicznie – przesuwanie kursora nad miniaturą pokazuje efekty, jakie osiągnąć można manipulując parametrami.

Pixelmator jest w stanie pracować z wieloma popularnymi formatami graficznymi, a także częściowo obsługuje format PSD używany przez Photoshopa. Jest też jednym z nielicznych programów, które są w stanie zapisać pliki WebP. Obraz z warstwami może zapisać w swoim własnym formacie.

Interfejs Pixelmatora jest starannie zaprojektowany i bardzo estetyczny. Ikony narzędzi są wyraźne i intuicyjne, więc nawet początkujący grafik poradzi sobie z tym programem. Ponadto wraz z programem instaluje się rozszerzenie do Apple Photos, które pozwala retuszować zdjęcia bez przenoszenia ich do Pixelmatora.

Wersja testowa programu działa bez ograniczeń przez 30 dni. Pełną wersję można kupić w App Store.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Pixelmator 3.7 otwiera zdjęcia HEIF z nowego iPhone'a

5
09.10.2017  •  Anna Rymsza

Pixelmator, program graficzny dostępny na macOS-a, dogonił systemy Applea. W wydaniu 3.7 Mount Whitney pojawiła się obsługa formatu HEIF, w którym mogą być zapisywane zdjęcia z iPhonea. Ponadto program został przystosowany do pracy z systemem macOS High Sierra. Największą zaletą Pixelmatora na macOS jest integracja z systemem. Na High Sierra program świetnie współpracuje z Apple Photos – można go uruchomić bezpośrednio z galerii zdjęć, a wprowadzone w obrazach zmiany są zapisywane w bibliotece Apple Photos automatycznie. Nie wymaga to żadnych starań ze strony użytkownika. Ciekawsza…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych