PKO BP ostrzega: oszuści podszywają się pod pracowników banku

PKO BP ostrzega: oszuści podszywają się pod pracowników banku

PKO BP ostrzega przed oszustami, fot. Getty Images
PKO BP ostrzega przed oszustami, fot. Getty Images
21.11.2020 11:40

PKO BP ostrzega swoich klientów przed oszustami podszywającymi się pod pracowników banku. - Przestępcy powołują się na względy bezpieczeństwa i nakłaniają swoje ofiary do podania poufnych danych do bankowości internetowej oraz zainstalowania aplikacji do zdalnej weryfikacji - czytamy w specjalnym komunikacie.

Bank prosi swoich klientów także o to, aby uważali na wszelkie wiadomości (SMS, Messenger, WhatsApp, itp.) od nieznanych osób, podających się za kupujących na portalu sprzedażowym bądź aukcyjnym. Nakłaniają oni do kliknięcia w link i podania danych. - W rzeczywistości to oszuści chcą zdobyć Twoje poufne dane do logowania i autoryzacji transakcji lub dane Twojej karty płatniczej. Tak wyłudzone dane można wykorzystać do wykonania nieuprawnionych transakcji z Twojego konta - ostrzega bank.

PKO BP przypomina, że pracownicy banku podczas rozmowy telefonicznej nigdy nie proszą o podanie haseł do żadnego z serwisów (internetowego, mobilnego, telefonicznego) oraz nie proszą o zainstalowanie dodatkowego oprogramowania, które miałoby podnieść poziom bezpieczeństwa wykonywanych operacji lub dostępu do serwisu.

Bank przypomina swoim klientom aby:

  • Nie wyrażali zgody na zainstalowanie na urządzeniu aplikacji pochodzących z nieznanych źródeł
  • Nie wyłączali producenckich mechanizmów bezpieczeństwa na swoim urządzeniu
  • Nie wykonywali działań, o które prosi nieznany nadawca w SMS-ie lub wiadomości email, np: nie klikali w linki, nie podawali danych do logowania, kodów autoryzacyjnych, danych karty

Mobilną aplikację PKO BP na Androida i iOS-a można pobrać w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)