IKO 3.112.3

Strona główna iOS Dom Bankowość i inwestycje
Pobierz program
lub zeskanuj:

IKO to oficjalna aplikacja mobilna dla klientów PKO Banku Polskim i Inteligo. Pozwala na zarządzanie swoim kontem, wykonywanie przelewów, a także korzystanie z rozszerzonych możliwości IKO takich jak np. Portmonetka IKO (dostępna także dla osób nie będących klientami banku).

Portmonetka IKO pozwala zgromadzić środki na specjalnym koncie (np. za pomocą przelewu ze swojego banku), a następnie płacić nimi w dozwolonych miejscach, czy też wypłacać pieniądze z bankomatu. Co bardzo istotne, aplikacja posiada tryb demo. Nie każdy bank o nim pamięta. Demo pozwala zapoznać się z możliwościami aplikacji zarówno klientom, którzy boją się eksperymentować na koncie głównym, jak i osobom, które po prostu chcą sprawdzić jej możliwości.

Wśród standardowych opcji aplikacji znajdziemy możliwość wysyłania przelewów, rachunków, zarządzania czekami, przeglądania historii transakcji czy też od niedawna zakładania lokat. Aplikacja pozwala nam na doładowanie konta w naszym telefonie. W IKO znajdziemy szczegółowy podgląd transakcji (m. in. zleceń stałych, kart debetowych i kredytowych). Możliwe jest także zlecenie stałego transferu środków na kartę, jednak zdefiniowanie odbiorcy możliwe jest tylko po zalogowaniu się do serwisu internetowego.

Interfejs aplikacji nie pasuje do nowych, płaskich wersji iOS. Jest prawie identyczny jak w wersji na system Android. Jego czytelność jest dobra i większości przypadków nie ma problemu ze zrozumieniem co należy zrobić, albo do czego służy wybrana opcja. Z poziomu IKO możemy sprawdzić również położenie najbliższych bankomatów, ważne nr. kontaktowe czy też aktualne kursy walut. IKO to solidnie wykonana aplikacja, która pomimo kilku braków dobrze spełnia podstawowe zadanie. Dodatkową zaletą jest wspomniana Portmonetka IKO z której może skorzystać prawie każdy, a nie tylko klienci banku. IKO pozwala również na płacenie oraz pobieranie pieniędzy za pomocą specjalnie zdefiniowanego PIN-u zamiast nr. karty.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

BLIK w urzędach na razie dla wybranych, a to grozi fragmentacją

42
14.03.2017  •  Maciej Olanicki

Na stronie PKO Banku Polskiego pojawił się komunikat o wprowadzeniu płatności BLIK w urzędach. Rozwój rodzimego systemu płatności cieszy, zaś opłacanie usług w ten sposób rzeczywiście może odtąd przebiegać sprawniej, niemniej wprowadzona właśnie nowość ma pewien alarmujący aspekt: potencjalną fragmentację BLIK-a. Dlaczego możliwość płacenia BLIK-iem faktycznie wpływa na wygodę korzystania z usług administracji publicznej? Eliminuje bowiem konieczność ich opłacania w oddzielnej kasie, do której najczęściej trzeba odczekać swoje w drugiej kolejce. Transakcje będzie można przeprowadzić przy…

Użytkownicy IKO mogą już płacić zbliżeniowo smartfonami z NFC

71
18.01.2016  •  Maciej Olanicki

Trudno stwierdzić, aby systemy płatności mobilnych rozwijały się w Polsce w tempie porównywalnym do amerykańskiego. Zapewne na nieskomplikowane przelewy dokonywane za pomocą SMS-ów przyjdzie nam jeszcze poczekać, niemniej właśnie ogłoszono, że za pomocą aplikacji IKO można już dokonywać bezgotówkowych transakcji zbliżeniowych. Istotnym problemem systemu płatności BLIK jest fakt, że co prawda liczba bankomatów kompatybilna z tą metodą wypłacania środków sukcesywnie rośnie, niemniej liczba sklepów, w których dzięki BLIK-owi można dokonać szybkiej zapłaty wciąż jest relatywnie, choćby w…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych