Platform Update dla programistów z funkcjami Windows 7

Platform Update dla programistów z funkcjami Windows 7

Wojciech Kowasz
11.09.2009 10:35, aktualizacja: 11.09.2009 10:49

Microsoft uruchomił publiczny program beta aktualizacji Platform Update dla Windows Vista, która ułatwi programistom tworzenie aplikacji na Windows Vista i Windows 7.

Narzędzie Platform Update for Windows Vista to tak naprawdę pakiet bibliotek ułatwiających skorzystanie w już istniejących aplikacjach z nowych funkcji wprowadzanych przez Windows 7. Mowa tu na przykład o Windows Ribbon API (interfejs wstążki), Windows Animation Manager API, Windows Graphics, Imaging i XPS API, Windows Automation oraz Windows Portable Devices Platform. Windows Automation API będzie dostępne także do pobrania oddzielnie dla systemu Windows XP.

Pakiet ten będzie wzbogacał platformę aplikacyjną Windows Vista i będzie dystrybuowany w ramach usługi Windows Update. Dzięki temu programiści będą mogli tworzyć aplikacje dla Windows Vista korzystając w dużej mierze z tych samych mechanizmów, które występują w Windows 7. W razie gdyby Platform Update nie został zainstalowany na komputerze, a dana aplikacja będzie go wymagać, instalator automatycznie pobierze aktualizację.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)