Płatne aplikacje dla Androida dostępne także w Polsce?

Płatne aplikacje dla Androida dostępne także w Polsce?

Wojciech Cybulski
28.09.2010 10:32

Prawdopodobnie już wkrótce Polska i kilkanaście innych krajów zyska dostęp do płatnych aplikacji zgromadzonych w Android Market - informuje TechCrunch.

Google poinformował deweloperów tworzących aplikacje dla systemu Android, że w ciągu kilku najbliższych tygodni zwiększy się liczba krajów mogących pobierać płatne programy za pośrednictwem Android Market. Firma nie zdradziła listy państw, które uzyskają dostęp do kompletnej bazy aplikacji dla Androida. Nieoficjalne sygnały sugerują jednak, że będzie ich kilkanaście - Argentyna, Belgia, Brazylia, Finlandia, Izrael, Meksyk, Rumunia, Rosja, Słowacja, Singapur, RPA oraz Polska. Część źródeł wskazuje ponadto, że wśród wyróżnionych krajów znalazła się także Szwecja i Węgry. Dzięki planowanej zmianie twórcy płatnych aplikacji będą mogli dotrzeć ze swoją ofertą do większej liczby odbiorców. Sami użytkownicy smartfonów z Androidem także powinni docenić fakt, że mają dostęp do kompletnej bazy aplikacji, w której obecnie znajduje się ponad 100 tys. pozycji.

Zapewnienie pełnego dostępu do sklepu z aplikacjami w kilkunastu nowych krajach powinno umocnić pozycję Androida na rynku mobilnych systemów operacyjnych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)