"PlayerUnknown's Battlegrounds" zakazane w Nepalu. Powód? Negatywny wpływ na dzieci

"PlayerUnknown's Battlegrounds" zakazane w Nepalu. Powód? Negatywny wpływ na dzieci

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
13.04.2019 11:50, aktualizacja: 13.04.2019 17:43

Rząd Nepalu wydał rozporządzenie zakazujące gry i strumieniowej transmisji rozgrywki z popularnego "PUBG" na terenie całego kraju. Zdaniem tamtejszych władz, produkcja ma negatywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży.

Inicjatorem blokady jest Nepal Telecommunications Authority (NTA), rządowa jednostka zajmująca się sektorem telekomunikacyjnym.

– Zdecydowaliśmy się zablokować "PUBG", gdyż jest silnie uzależniające dla dzieci i nastolatków – komentuje krótko Sandip Adhikari, zastępca dyrektora generalnego NTA.

W ramach zakazu wszyscy dostawcy internetu i operatorzy internetu na terenie Nepalu muszą zablokować połączenie z serwerami "PUBG". Ponadto, zostają zobligowani do filtrowania strumieniowych transmisji wideo z rozgrywki w ten tytuł.

Co ciekawe, urzędnicy przyznają, że póki co nie odnotowali żadnych incydentów związanych z "PUBG". Powołują się jednak na zdanie rodziców, którzy ponoć regularnie donoszą im o problemach w nauce swoich pociech, wywołanych grami.

Nie jest jasne, dlaczego padło akurat na "PUBG". Konkurencyjne battle royale, a mianowicie "Fortnite" i "Apex Legends" wciąż pozostają w Nepalu dozwolone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)