PlayStation 4 w końcu z pełną obsługą zewnętrznych dysków

PlayStation 4 w końcu z pełną obsługą zewnętrznych dysków

PlayStation 4 w końcu z pełną obsługą zewnętrznych dysków
03.02.2017 15:55

Sony ogłosiło właśnie, udostępnienie aktualizacji firmware dla PlayStation 4 w kanale beta. Nowa wersja oprogramowania oznaczona została numerem 4.50. Najważniejszą nowością, która zdecydowanie może wpłynąć na to, jak z konsoli Sony korzystają miliony graczy, jest wprowadzenie pełnej obsługi zewnętrznych dysków twardych.

Korzystać z dysków zewnętrznych można było na PlayStation 4 już wcześniej, jednak w ściśle określonym zakresie. Możliwe było tam przechowywanie muzyki, gier, jednak nośnik służył jedynie do archiwizacji. Niemożliwe było na przykład uruchomienie przechowywanej na HDD gry. Właśnie ten aspekt ulega zmianie w firmware 4.50.

Obraz

Po podłączeniu dysku do konsoli przez USB 3.0, będzie on teraz mógł działać jako pełnoprawne rozszerzenie pamięci wbudowanej. W oknie zarządzania danymi możliwe jest teraz zapisywanie danych nie tylko na pamięci samej konsoli, w chmurze, ale także na urządzeniu USB, czyli dysku zewnętrznym obsługującym USB 3.0

Maksymalna obsługiwana wielkość dysku wynosi 8 terabajtów. Ponadto nowa wersja firmware przynosi także możliwość ustawiania zrzutów ekranu z gier na tapetę, odświeżony panel powiadomień. Z pełną listą nowości zapoznać można się na łamach oficjalnego bloga PlayStation.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)