PlayStation 5 czterokrotnie szybsze od PS4? Wydajność na poziomie podkręconego RTX 2060

PlayStation 5 czterokrotnie szybsze od PS4? Wydajność na poziomie podkręconego RTX 2060

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
27.06.2019 22:20

Czip konsoli PlayStation 5, AMD Gonzalo, składający się z ośmiu rdzeni Zen 2 i grafiki Navi, jest ponad cztery razy szybszy od jednostki napędzającej PS4 – wynika z najnowszych przecieków.

Informację taką opublikował na Twitterze Tajlandczyk "Apisak", znany doskonale z wielu trafnych prognoz i zakulisowych doniesień na temat nadchodzącego sprzętu. Wnioski zostały wyciągnięte na podstawie wyniku próbki inżynieryjnej czipu w benchmarku 3DMark Fire Strike.

Ponoć układ PlayStation 5 osiąga w tym teście ponad 20 tys. punktów, wobec zaledwie 5 tys. punktów notowanych przez układ poprzedniczki, PlayStation 4 w wersji podstawowej.

W realiach pecetowych można to porównać do wyniku, jaki notuje konfiguracja z procesorem Intel Core i7-9700K i podkręconą kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 2060. Tymczasem ten duet spokojnie wystarcza do zabawy w Full HD i 60 kl./s, co powinno zadowolić większość graczy. Choć deklaracje o 4K w tytułach z najwyższej półki można raczej włożyć między bajki.

Oczywiście wszystko to pod warunkiem, że "Apisak" się nie myli. Ale też nie ma takich przesłanek. Wcześniej prawidłowo "przewidział" m.in. specyfikacje procesorów AMD Ryzen 3. generacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)