PlayStation Now skupi się na strumieniowanu gier z PS3, a te ze starszych konsol Sony będą emulowane lokalnie?

Strona głównaPlayStation Now skupi się na strumieniowanu gier z PS3, a te ze starszych konsol Sony będą emulowane lokalnie?
28.01.2014 18:31

Amerykanie nie mogą doczekać się startu testów beta usługi PlayStation Now, czyli strumieniowania do PS3 i PS4 z chmury gier wydanych niegdyś z myślą o PlayStation 3. Chociaż Sony zapowiadało, że w późniejszym czasie świat liczyć może także na tytuły z czasów świetności PSOne czy PS2 również przesyłane do nowszych konsol, tak według najświeższych niepotwierdzonych doniesień plany się nieco firmie zmieniły. W tym przypadku sprawę wstecznej kompatybilności z szerokimi bibliotekami oprogramowania rozrywkowego załatwić mają zwyczajnie odpowiednie emulatory stworzone dla PS4.

bEDVcpOt
350046427499620289

Na komputerach pasjonaci swoimi emulatorami pokazują, że na spokojnie da się udawać mocno podstarzałe już systemy, więc zamiast bawić się w strumieniowanie staroci i zapychać łącza, w Sony zdecydowano się ponoć po prostu na udostępnianie graczom za opłatą odpowiednio spreparowanych obrazów gier. Pobierzemy je sobie i klasyki dzięki mocy PlayStation 4 mają działać nawet sprawniej, niż normalnie, oferując płynną zabawę, a także nie koląc w oczy, bo mocno podciągnięta zostanie ich oprawa graficzna. O podmianie tekstur nie ma mowy, ale za to jest o automatycznym podbijaniu rozdzielczości z SD do Full HD, czyli czymś na wzór zmiany rozdzielczości w grach PC.

Oczywiście Sony ma doświadczenie w takich praktykach ze starociami na PS3, PSP czy Vitę, więc ten wieszczony (na razie) obrót spraw jest bardzo prawdopodobny. Może to nawet lepiej, bo wyobrażacie sobie nagłe lagi w Final Fantasy VII podczas którejś z kluczowych dla fabuły walk? Amerykanie rzecz sprawdzą pewnie jeszcze w tym roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEDVcpPr