Plex i TIDAL łączą siły. Do strumieniowania muzyki wystarczy jedna aplikacja

Plex i TIDAL łączą siły. Do strumieniowania muzyki wystarczy jedna aplikacja
Oskar Ziomek

29.11.2018 17:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobra wiadomość dla osób korzystających z usług i aplikacji Plex, które są zainteresowane subskrypcją strumieniowania muzyki w serwisie TIDAL. Obie firmy połączyły siły, dzięki czemu dostęp do muzyki w ramach planu TIDAL jest teraz dostępny wprost z aplikacji Plex. To wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą pogodzić lokalne strumieniowanie mediów oraz muzyki z Internetu. Aplikacja Plex jest dostępna między innymi na komputery, smartfony, a nawet przystawki SmartTV z Androidem.

Połączenie obydwu usług to bez wątpienia ciekawy krok, który może zachęcić niektórych użytkowników do zmiany swojej dotychczasowej subskrypcji z innych serwisów muzycznych. Osoby korzystające ze strumieniowania multimediów z serwerów Plex (lokalnych, czy tez zdalnych) z pewnością docenią bowiem łatwy dostęp do ogromnej biblioteki muzycznej oferowanej przez TIDAL bez konieczności opuszczania aplikacji Plex. Warto przypomnieć, że na przykład na smartfonach aplikacja Plex pozwala również odtwarzać lokalne pliki z urządzenia, przez co można ją łatwo traktować jako główny odtwarzacz muzyki czy filmów.

Muzyka z TIDAL-a jest teraz dostępna w aplikacjach Plex.
Muzyka z TIDAL-a jest teraz dostępna w aplikacjach Plex.

Użytkownicy mogą wybierać między dwoma planami taryfowymi. Pierwszy to TIDAL Premium, który został wzbogacony o opcje stworzone specjalnie na potrzeby aplikacji Plex. Abonament kosztuje niecałe 10 euro miesięcznie (przy obecnym kursie to niecałe 43 złote) i daje dostęp do 59 milionów piosenek i 250 tys. teledysków. Warto zwrócić tu uwagę na możliwość szybkiego uzyskiwania dostępu do brakującej zawartości. W praktyce chodzi o możliwość wygodnego odtwarzania za pośrednictwem TIDAL-a tych utworów, których brakuje na serwerze Plex użytkownika.

Drugi plan jest połączeniem abonamentu Plex Pass oraz TIDAL Hi-Fi. Za ten pakiet trzeba płacić około 20 euro miesięcznie (niecałe 86 złotych), ale w zamian do dyspozycji są wszystkie funkcje w aplikacji Plex oraz dostęp do najwyższej jakości dźwięku w TIDAL-u. Warto jednak zwrócić uwagę, iż szczególnie w przypadku polskiej oferty serwisu TIDAL, łączone abonamenty w ramach integracji TIDAL-a oraz usług Plex są wątpliwie opłacalne.

W przypadku licencji dla jednego użytkownika, na abonament TIDAL Hi-Fi trzeba wydać niecałe 40 złotych miesięcznie, zaś miesięczna opłata za Plex Pass to około 5 dolarów, czyli przy obecnym kursie niecałe 19 złotych. Łączny koszt obydwu usług to zatem niespełna 60 złotych, a więc wyraźnie mniej, niż trzeba zapłacić kupując pakiet.

Warto jednak zwrócić uwagę, że obecni użytkownicy abonamentu Plex Pass mogą dodać do niego obsługę TIDAL Premium nieco taniej lub połączyć abonament z inną trwającą subskrypcją. Ostatecznie więc (zwracając przy tym uwagę na dodatkowe korzyści w kontekście wygody obsługi), korzystanie z nowej oferty może być opłacalne. Zainteresowani mają do dyspozycji darmowe 30 dni na testy. O szczegółach można przeczytać na stronie Plex.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)