Tidal 2.1.23

Strona główna Windows Multimedia Inne programy multimedialne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

TIDAL to oficjalna aplikacja muzycznego serwisu streamingowego o tej samej nazwie. Po opłaceniu abonamentu zapewnia nam dostęp do ogromnej bazy muzyki, w tym teledysków.

Program wyposażony został w ciekawie prezentujący się, ale niestety mało intuicyjny interfejs graficzny. Oferowane w jego obrębie funkcje nie odbiegają znacząco od konkurentów - chociażby Spotify. Na uwagę zasługuje jednak możliwość oglądania teledysków. Wśród dostępnych opcji znajdziemy odtwarzanie multimediów według typu muzyki czy okazji (np. muzyka do samochodu, do aktywności fizycznej itp.). Użytkownik może tworzyć własne listy odtwarzania czy udostępniać w serwisach społecznościowych informacje o ulubionych wykonawcach czy pojedynczych utworach.

Przygodę z TIDAL rozpoczynamy od założenia konta, bądź też zalogowania się. Poza standardową możliwością logowania za pomocą adresu e-mail wspierane są też serwisy Facebook oraz Twitter. Wcześniej wybieramy również interesujący nas abonament. Niestety serwis w przeciwieństwie do głównych konkurentów nie oferuje stałego trybu darmowego. Tak więc nawet gdy chcemy skorzystać z darmowego okresu próbnego, przy zakładaniu konta musimy podać dane do dokonania transakcji. Wspierane są karty i konto PayPal.

Z poziomu ustawień możemy zmienić jakoś dźwięku do wybranych rodzajów połączeń, aktywować płynne przechodzenie, połączenie z Facebookiem oraz Last.fm, czy też aktywować tryb offline. Aplikacja dostępna jest za darmo i dobrze uzupełnia usługę serwisu, o ile oczywiście zdecydujemy się na opłacanie abonamentu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
PromaG   3 #4 01.02.2018 15:26

Wszystko super tylko że Tidal mnie wkurzył...Otóż lwia część muzyki której słucham czyli Trailer Music/Epic Score/Position Music jest niedostępna a znaczna część tego co mają jest w skandalicznej jakośći (hifi to to nie jest) mimo iż mam hifi - najgorszy utwór to bodajże jakość kiepsko nagranej zaszumionej i o rozmytym dźwięku mp3192kbps(Thunderstep Music - album dystopia utwór chyba 5-ty) - sami sprawdźccie...Lepiej sprawa wygląda z normalnymi artystami dla masowego odbiorcy....

CrisPL   8 #3 30.05.2017 18:26

W przypadku mobilnych urządzeń tak jak mój tablet oparty o SoC Atom Z8300 aplikacja mocno obciąża urządzenie na poziomie 30-60% podczas słuchania muzyki. Pod tym względem program Tidal wypada u mnie najgorzej względem konkurencji.

Autor edytował komentarz w dniu: 30.05.2017 18:26
LamConcept   6 #2 26.10.2016 17:07

Czy naprawdę najwyższa jakość flac czyli HiFi jest dostępna tylko poprzez przeglądarkę Chrome? Cóż to za przeogromnie poroniony pomysł :D

Magnum 44   18 #1 19.06.2016 13:28

Program stabilny i w miarę żwawy, dobra jakość dźwięku w najwyższym abonamencie (co słychać), jedyna wada to to, że koszt abonamentu jest dość spory. :)