Plextor prezentuje dyski SSD z 96-warstwową pamięcią 3D NAND

Plextor prezentuje dyski SSD z 96‑warstwową pamięcią 3D NAND

Plextor prezentuje dyski SSD z 96-warstwową pamięcią 3D NAND
Plextor prezentuje dyski SSD z 96-warstwową pamięcią 3D NAND
10.01.2019 17:25

Podczas targów CES Plextor zaprezentował nowe modele dysków SSD, korzystające ze złączy PCIe lub SATA. To pierwsze dyski Plextora wyprodukowane z wykorzystaniem 96-warstwowej pamięci 3D NAND. Wśród nich jest seria dysków zaprojektowanych specjalnie dla graczy.

Dla wymagających entuzjastów e-sportu powstała seria dysków M10Pe. Sposób produkcji dysków pozwolił zauważalnie zwiększyć prędkość odczytu i zapisu sekwencyjnego. Odczyt będzie dochodził do 3200 Mb/s, zapis zaś nawet do 2500 Mb/s. Losowe operacje odczytu i zapisu będą się odbywać z prędkością odpowiednio 410 tys. i 320 tys. IOPS.

Dyski z tej rodziny będą dostępne w zabudowanym adapterze PCI-Express z własnym radiatorem, który zapewni regulację temperatury i uchroni dysk przed spadkami wydajności.

M10Pe zostaną wyposażone także w najnowsze oprogramowanie. Producent zdradził, że nowa seria dysków dostanie najnowszą wersję systemu PlextorNitro II z ulepszoną optymalizacją pamięci podręcznej. W odpowiedniej sytuacji może ona dać nam nawet 20 proc. większą wydajność niż starsza wersja. Modern Standby Support to nowe oprogramowanie, które obsługuje tryb gotowości Modern Standby współczesnych komputerów. Dzięki temu dostaniemy oszczędność energii i błyskawiczną gotowość systemu do pracy. PLN (Power Loss Notification) to protokół komunikacji zamknięcia systemu, obsługiwany przez dyski marki Plextor. Po otrzymaniu odpowiedniego sygnału dysk SSD natychmiast zakonczy bieżące operacje i zapisze kopię danych z bufora. TrueProtect II z kolei wykorzystuje SI do sprawdzania danych na dysku, odczytywanych i zapisywanych, co zabezpiecza przed błędami i także może pozytywnie wpłynąć na wydajność.

Nowe dyski Plextor. Wizualnie zmiany są niewielkie.
Nowe dyski Plextor. Wizualnie zmiany są niewielkie.

Ponadto na rynek trafi seria dysków SATA, M9V, zaprojektowana z myślą o komputerach domowych i biurowych. Nośniki oferować będą prędkość odczytu i zapisu sekwencyjnego na poziomie odpowiednio 560 i 520 MB/s, a losowy odczyt i zapis 85 i 84,000 IOPS. Po raz pierwszy w historii firmy, dysk M9V będzie dostępny w pojemności 1 TB (tylko wariant dla gniazda M.2). Użytkownicy również będą mogli skorzystać z dodatkowego oprogramowania, poprawiającego wydajność dysku.

Nowe nośniki pojawią się na rynku dopiero w trzecim kwartale 2019 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)