Po 17 latach w Niemczech można kupić Dooma

01.09.2011 18:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po 17 latach gry wyprodukowane przez id Software, Doom i Doom II, zostały skreślone z listy „tytułów kontrolowanych” w Niemczech.

Klasyczne gry znalazły się między pornografią, a wyjątkowo brutalnymi materiałami w 1994 roku, ponieważ było w niej zbyt wiele przemocy. Tą metodą Federalny Urząd Kontroli Mediów Demoralizujących Młodzież (Bundesprüfstelle für jugendgefährdende Medien) ograniczył dostępność gier Doom i Doom II jedynie do sklepów „dla dorosłych”. Gry w latach swojej popularności zostały uznane za mogące zaszkodzić młodym Niemcom. Wczoraj upłynął termin ważności postanowienia urzędu i na wniosek ZeniMax Media, obecnego właściciela id Software, urząd ponownie ocenił szkodliwość gry. Jak informuje BBC, restrykcje zostały zniesione, ponieważ gry nie są już atrakcyjne dla młodzieży. Według urzędu Doom i Doom II mają teraz jedynie wartość naukową i artystyczną. Ponadto zdaniem ZeniMax Media prymitywna w porównaniu do nowoczesnych pozycji grafika gier nie przedstawia przemocy w stopniu mogącym komukolwiek zaszkodzić.

Nie oznacza to jednak, że ogólnodostępne będą wszystkie pozycje. Doom i Doom II będą dostępne w Niemczech jedynie dla osób, które ukończyły 16 lat. Amerykańska wersja Dooma II nadal pozostaje na liście, gdyż na dwóch poziomach zapożyczonych z Wolfensteina 3D znajdują się wyraźne symbole nazistowskie, w tym również swastyki. A z naukową wartością gier trudno się nie zgodzić, zwłaszcza w obliczu faktu, że John Carmack zapowiedział opublikowanie kodu źródłowego gry Doom 3.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (34)
Zobacz także