Po niemrawym debiucie w USA, SoundCloud Go zmierza na podbój Europy

Po niemrawym debiucie w USA, SoundCloud Go zmierza na podbój Europy

Po niemrawym debiucie w USA, SoundCloud Go zmierza na podbój Europy
19.04.2016 17:36

Soundcloud to z całą pewnością bardzo dobra, i realizująca dość nietypowe założenia, usługa muzyczna, jednak jej debiut na rynku usług komercyjnych wypadł mało atrakcyjnie. Wiemy już jednak więcej o tym, co Soundcloud zaprezentuje w najbliższej przyszłości: przede wszystkim ekspansję.

Usługa od lat świetnie sprawdza się jako katalog, czy nawet miejsce, gdzie uwagami wymienić mogą się artyści, którzy nie znajdują się na szczytach list przebojów, ze słuchaczami. Nie bez znaczenia dla jej popularności była także pomysłowa funkcja rozszerzająca społecznościowy (a więc w zasadzie nieobecny w Spotify czy Apple Music) aspekt, w postaci komentowania określonych momentów w utworze.

Mimo że wejście na rynek komercyjnych usług poprzedzone było podpisaniem stosownych umów z dużymi wydawcami, co miało uczynić Soundclouda w pełni konkurencyjnym wobec ogromnych katalogów dostarczanych przez liderów, to problemem była wąska dostępność – debiut dotyczył tylko Stanów Zjednoczonych – oraz cena. Abonament wyniósł bowiem niecałe 10 dolarów.

Obraz

Przynajmniej w tej pierwszej kwestii Soundcloud ma się wkrótce rozwinąć. Jak donosi VentureBear, firma podpisała stosowne umowy z Sony, co ma pozwolić na ekspansję na rynek europejski. Trudno jednak oczekiwać, aby z tego powodu obniżona miała zostać wygórowana miesięczna opłata.

Soundcloud Go ma być dostępny na Starym Kontynencie jeszcze w tym roku, zarówno w wariancie płatnym jak i bezpłatnej usłudze emitującej także reklamy. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że debiut ten jest mocno spóźniony, a na zdominowanym przez Spotify europejskim rynku, płatny Soundcloud może jedynie pozostać ciekawostką.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)