PocketBook CoverReader, czyli etui do czytania książek dla Galaxy S4

PocketBook CoverReader, czyli etui do czytania książek dla Galaxy S4

slashgear.com
slashgear.com
06.09.2013 17:01, aktualizacja: 06.09.2013 17:24

Czytanie na smartfonie ma dwie poważne wady — zużywa baterię i na wielu ekranach trudno cokolwiek zobaczyć w słońcu. Niedawno rozwiązanie mające rozwiązać ten problem zaprezentował Alcatel, ale nie tylko on pracował nad możliwością zamienienia smartfonu w czytnik z ekranem typu papier elektroniczny. PocketBook, znany producent czytników książek, opracował podobne rozwiązanie dla smartfonów Samsung Galaxy S4 i zaprezentował je, obok swoich najnowszych urządzeń, podczas targów IFA w Berlinie.

slashgear.com
slashgear.com

Na stoisku PocketBook można zobaczyć prototyp okładki dla koreańskiego flagowca z czarno-białym, 4,8-calowym ekranem PlasticLogic o rozdzielczości 640×480. Koncepcja jest prosta — na smartfonie przeglądamy dostępne książki, wybraną wysyłamy na ekran okładki, a następnie odwracamy smartfon, zamykamy okładkę ekranem do siebie i spokojnie czytamy. Ponieważ ten ekran nie jest czuły na dotyk, za przełączanie stron odpowiadają przyciski regulacji głośności.

Jeśli chodzi o wady… po pierwsze, okładka znacznie powiększa telefon, po drugie zaś, póki co, obsługiwana jest tylko autorska aplikacja PocketBook. Zaletą rozwiązania jest jego uniwersalność — producent czytników zamierza dopasować takie okładki także do innych popularnych smartfonów — HTC One, Xperia Z i innych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Termin premiery i cenę urządzenia poznamy w przyszłym tygodniu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)