PocketBook ułatwi handel e-bookami, prezentuje czytnik z automatycznym podświetleniem

PocketBook ułatwi handel e‑bookami, prezentuje czytnik z automatycznym podświetleniem

PocketBook ułatwi handel e-bookami, prezentuje czytnik z automatycznym podświetleniem
22.10.2015 17:13, aktualizacja: 22.10.2015 17:53

Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie można obejrzeć najnowszy (choć wcale nie taki nowy) czytnik firmy PocketBook, czyli PocketBook Sense, wyposażony w drobny element, na który czeka wielu miłośników cyfrowych książek – automatyczną regulację podświetlenia.

PocketBook Sense został wyposażony w czujnik natężenia światła w otoczeniu. Dzięki niemu urządzenie może samo dostosować siłę, z jaką pracuje podświetlenie ekranu, podobnie jak mogą to robić telefony i tablety. To jedna z funkcji, której brakuje wielu użytkownikom czytników. Warto tu zaznaczyć, że wczesna wersja tego modelu była obecna na targach już rok temu. Obecnie można go kupić za 549 złotych.

Obraz

PocketBook Sense ma 6-calowy ekran E Ink Pearl (1024 &times 758) z możliwością rozpoznawania dotyku. W środku znajdziemy procesor taktowany z częstotliwością 1 GHz, 256 MB RAM-u, 4 GB pamięci na książki i gniazdo na kartę pamięci. Akumulator wystarczy na 8 tysięcy zmian strony bez podświetlenia. Podobnie jak inne czytniki producenta, ten także ma wbudowane słowniki firmy ABBYY, kilka aplikacji i gier.

Obraz

Strategia rozwoju firmy PocketBook nie skupia się jednak tylko na czytnikach. Główną nowością, prezentowaną na targach, jest platforma PocketBook Digital, która ma ułatwić handel elektronicznymi książkami.

Z punktu widzenia wydawcy e-booków i dostawców treści będzie to kolejny kanał dystrybucji, którym będą mogli dotrzeć do użytkowników urządzeń z Androidem, iOS-em, Windows Phone i czytników. W planie jest oczywiście zapewnienie możliwości opatrzenia czytników i aplikacji własnym logo przez dostawców treści, możliwość polecania treści użytkownikom i tym podobne.

Obraz

Dla czytającego będzie to swojego rodzaju biblioteka z osobistą przestrzenią na e-booki, notatki, zakładki i inne dane (podobnie jak w Legimi czy raczkującym Midiapolis). Informacje te będzie oczywiście można udostępniać między urządzeniami połączonymi z kontem w usłudze. Znajdziemy tu też dobrze znane z aplikacji do czytania funkcje, jak statystyki użytkownika czy informacje o e-książkach. Oczywiście będzie można publikować cytaty i swoje opinie w mediach społecznościowych – także tych skupiających mole książkowe (zapewne chodzi o goodreads i lubimyczytać.pl). Dla obu stron platforma ma być wygodna i korzystna.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)