Poczta Polska uruchamia aplikację mobilną

Poczta Polska uruchamia aplikację mobilną

Marcin Paterek
13.08.2013 14:54

Poczta Polska, przez wielu uznawana za skostniały relikt przeszłości, dość intensywnie próbuje się unowocześnić. Pierwiosnkiem zmian była Neokartka, czyli tradycyjna kartka pocztowa przygotowywana i wysyłana za pomocą smartfona albo tabletu. Poczta jednak nie zwalnia — w Sieci zadebiutowała dziś internetowa aplikacja mobilna.

350040235146635201

Aplikacja uruchamiana jest poprzez przeglądarkę internetową, dzięki czemu Poczcie udało się uniknąć problemów związanych z tworzeniem programu dla różnych systemów. Póki co oferuje ona trzy możliwości. Pierwszą z nich jest śledzenie przesyłek, która na podstawie numeru listu przewozowego generuje raport obejmujący rodzaj przesyłki, jej datę nadania i odebrania oraz urzędy pocztowe, przez które przechodziła. Historia wyszukiwania jest zapisywana w pamięci urządzenia, dzięki czemu można do niej łatwo wrócić bez ponownego wpisywania ciągu 20 znaków. Druga funkcja to odnajdywanie placówek Poczty w okolicy wskazanego adresu lub aktualnego miejsca pobytu — wskazane miejsca zawierają informacje o dokładnym adresie i godzinach pracy urzędu, a dzięki wykorzystaniu Map Google można wyznaczyć trasę lub nawet obejrzeć okolicę przy pomocy Street View. Ostatnia funkcja to dział z aktualnościami nt. firmy.

Uruchomienie aplikacji mobilnej to nie koniec planowanych zmian. W przyszłości Poczta Polska zamierza zastąpić awiza powiadomieniami SMS, umożliwić zakup znaczków przez Internet czy dostarczać listy elektroniczne w drukowanej formie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)