Poczta Polska znów łączy cyfrowe z analogowym — wprowadzi kartki pocztowe wysyłane ze smartfonu

Poczta Polska znów łączy cyfrowe z analogowym — wprowadzi kartki pocztowe wysyłane ze smartfonu

10.07.2013 16:58

Poczta Polska od dłuższego czasu szuka sposobów na modernizację swoich tradycyjnych usług. W planach jest między innymi umożliwienie dostarczenia listu elektronicznego w postaci wydruku w tradycyjnej kopercie czy kupowanie znaczków przez Internet oraz ekspansja na smartfony i tablety. Pierwszą z gamy nowych eUsług przedsiębiorstwa, która trafi na platformy mobilne, będzie neokartka — kartka pocztowa, którą przygotujemy na smartfonie lub tablecie, a którą doręczy listonosz.

Neokartka może okazać się ciekawą alternatywą dla zwykłych pocztówek głównie dlatego, że będzie można wykorzystać na niej własne zdjęcie — na przykład zrobione smartfonem na wakacjach. Będzie też można skorzystać z jednego z przygotowanych wcześniej szablonów, dodać na awersie kartki własny tekst i tak dalej. Za wysyłkę będzie można zapłacić SMS-em, przelewem lub kartą płatniczą. Neokartka mobilna jest w zasadzie kopią tej, którą można wysłać za pośrednictwem strony Poczty Polskiej. Grzegorz Świdwiński, prezes zarządu firmy Poczta Polska Usługi Cyfrowe, powiedział o niej: Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania. Oczekiwaliśmy, że neokartka będzie używana głównie przy takich okazjach jak Walentynki, natomiast ponad połowa naszych klientów wysyła te kartki na wydarzenia indywidualne typu imieniny czy urodziny. Stąd decyzja o uruchomieniu aplikacji mobilnej, by klient mógł natychmiast poprzez kartkę wyrazić swoje emocje i uczucia.

Obraz

Aplikacja pojawiła się najpierw w sklepie Play w wersji dla smartfonów z Androidem (można ją pobrać tutaj), dalej w kolejce są tablety oraz systemy iOS i Windows Phone. Platforma będzie się rozrastać i jeszcze w tym kwartale w ofercie ma pojawić się między innymi e-znaczek (możliwość kupienia znaczka przez Internet i wydrukowania go od razu na kopercie lub etykiecie samoprzylepnej) oraz wspomniany we wstępie list hybrydowy. W dalszych planach jest jeszcze wprowadzenie listu w pełni elektronicznego, z takimi samymi możliwościami, jakie mają dziś listy papierowe — łącznie z formalnym potwierdzeniem odbioru.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)