Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

03.07.2011 14:26, aktualizacja: 03.07.2011 21:19

Nokia rezygnuje z MeeGo, Opera 11.50 wydana, a dobreprogramy testują przeglądarki internetowe. To niektóre z najciekawszych newsów mijającego tygodnia.

Tym razem zaczniemy od tematyki systemów mobilnych. Nokia zapowiedziała, że rezygnuje z MeeGo, zanim jeszcze w ogóle zaczęła wprowadzać system do swoich telefonów. Zamiast tego fińska firma stawia na Windows Phone 7. Czy słusznie? Jeżeli system Microsoftu okaże się pomyłką, będzie to zapewne gwóźdź do trumny nie radzącej sobie najlepiej na rynku smartfonów Nokii. Dowiedzieliśmy się także, że iOS jest nieco lepiej zabezpieczony od Androida, a także, że Apple planuje zablokować powrót do starszych wersji swojego systemu dla urządzeń mobilnych. Jeżeli już jesteśmy przy systemach operacyjnych - ale już desktopowych - pojawiła się wiadomość, że Windows 8 w wersji RTM może być dostępny już w kwietniu przyszłego roku.

Sporo newsów w mijającym tygodniu dotyczyło programów - zwłaszcza przeglądarek internetowych. Zamieściliśmy test przeglądarek, zaś czytelnicy mogą brać udział w sondzie, który z programów do surfowania po Internecie jest ich zdaniem najlepszy. Poza tym ukazała się stabilna Opera 11.50 z rozszerzeniami dla Speed Diala, zaś Microsoft zaprezentował Platform Preview 2 przeglądarki Internet Explorer 10. Wprowadzono sporo funkcji związanych z takimi standardami jak HTML5 czy CSS3, poprawiono też bezpieczeństwo przeglądarki. Mozilla z kolei wydała Thunderbirda 5.0 z nowym silnikiem Gecko 5.0 i odświeżonym menadżerem dodatków.

Zainteresowanie naszych czytelników wzbudziły także teksty o serwisach społecznościowych. Dowiedzieliśmy się między innymi, że Facebook blokuje wtyczki używane w środowisku graficznym KDE, a Google testuje własną usługę społecznościową. Google+, bo o nim mowa, jest obecnie dostępny w wersji beta dla ograniczonej liczby użytkowników. Czy usługa zdoła zagrozić popularnemu obecnie Facebookowi? A może, jak twierdzą niektórzy, będziemy w najbliższym czasie obserwować stopniowy odwrót użytkowników od tego typu rozwiązań?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)