Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

23.07.2011 15:43

Niemal 500 mln strat Nokii i dobre wyniki finansowe firm Apple i Microsoft. HTC przegrywa w sądzie, zaś dobreprogramy wracają z motylami. Zapraszamy do przeglądu wiadomości z mijającego tygodnia.

Zaczniemy w tym tygodniu od firmy Apple, w której niewątpliwie sporo się działo. Przede wszystkim wydano nowy system operacyjny OS X Lion. Dostępny jest on wyłącznie z e-sklepu Mac App Store. Apple wygrał również w sądzie spór o patenty z HTC. Jeżeli kolejne instancje potwierdzą wyrok, może to być spory problem dla tajwańskiego producenta smartfonów z Androidem. Ważną wiadomością były również rekordowe wyniki finansowe firmy Apple, dużo lepsze od przychodów Microsoftu, nie wspominając o fatalnej sytuacji w Nokii.

Kolejny interesujący temat to Linux. Dowiedzieliśmy się między innymi, że z Ubuntu 11.10 zniknie wskaźnik społecznościowy MeMenu. Jego miejsce zajmie najprawdopodobniej alternatywne rozwiązanie - wskaźnik IM Status. Nie obyło się też bez opóźnień związanych z wprowadzeniem wersji 3.0 jądra Linuksa. Jak informował Linus Torvalds, przyczyną był subtelny błąd, który dotyczył ścieżki wyszukiwania. Jądro 3.0 ukazało się ostatecznie z drobnym opóźnieniem, nie wprowadzając większych zmian.

W mijającym tygodniu wiele działo się również w firmie Google. Wprowadzono między innymi powiadomienia o wirusach w wyszukiwarce, a także wykryto poważną lukę w indeksie Google. Firma udostępniła też nawigację w Polsce. Usługa dostępna jest w ramach aplikacji Google Maps dla Androida. Jeżeli jesteśmy już przy programach, warto przetestować najnowszego Thunderbirda 6.0 beta z obsługą Jump List w Windows 7.

Na koniec informacja dotycząca dobrychprogramów. Dla fanów zabawy z motylkami, przywróciliśmy grę. Eksperymentalnie dostępna jest już nie tylko dla użytkowników Internet Explorera - polecamy! :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)