Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

06.08.2011 11:21

Microsoft niewiele zarabia na Windows Phone 7, a inteligencja internautów nie zależy wcale od tego, jakiej przeglądarki używają. Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu najciekawszych newsów.

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Internet Explorer znów stracił część użytkowników, ale na szczęście osoby korzystające z tej przeglądarki wcale nie są mniej inteligentne od innych. Okazuje się bowiem, że zamieszczony niedawno raport na temat IQ internautów jest mistyfikacją. W mijającym tygodniu ukazała się też stabilna wersja przeglądarki Chrome 13. Google wprowadził w tym wydaniu między innymi obsługę funkcji Instant Pages.

Pojawiły się także ciekawe informacje na temat systemów operacyjnych. Dowiedzieliśmy się chociażby, że Microsoft bardzo niewiele zarabia na Windows Phone 7. W skali roku przychody ze sprzedaży wynoszą zapewne grubo poniżej 600 mln dolarów. Z kolei Android musi zmagać się z kolejnym zagrożeniem. Pojawił się nowy trojan, który potrafi nagrywać rozmowy telefoniczne użytkownika i przesyłać je na wybrany adres internetowy. W świecie Linuksa też sporo się działo - ukazał się Oracle Linux 5.7, a Canonical pracuje nad zmianą wyglądu Centrum Oprogramowania Ubuntu.

Jednym z ważniejszych wydarzeń były oskarżenia Google’a pod adresem firm Apple, Oracle Microsoft. Gigant z Mountain View zarzuca konkurentom, że ci wywołali wojnę patentową przeciwko Androidowi. Microsoft z kolei chce zapłacić aż 200 tys. dolarów za nową technologię zabezpieczania systemu Windows. McAfee natomiast wykrył globalną operację cyberszpiegów, mającą na celu wykradzenie sekretów rządowych i tajnych dokumentów z przedsiębiorstw.

Na koniec proponujemy jeden z najczęściej komentowanych materiałów, a mianowicie wideo prezentujące dobreprogramy „od kuchni”. Warto też zauważyć, że w naszym kraju przybyło internautów. Już 55% polskich obywateli korzysta z Internetu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)