Pokémony w Minecrafcie. Powstał mod z pełnowymiarową grą, pobierz go zanim Nintendo się zorientuje

Pokémony w Minecrafcie. Powstał mod z pełnowymiarową grą, pobierz go zanim Nintendo się zorientuje07.02.2017 14:21
Pokémony w Minecrafcie. Powstał mod z pełnowymiarową grą, pobierz go zanim Nintendo się zorientuje

Co wyjdzie z połączenia dwóch bardzo popularnych wśród młodzieży gier? Mamy już odpowiedź: Pokémon Cobalt and Amethyst – pierwszoosobowa gra z Pokémonami, stworzona w Minecrafcie przez fanów obu pozycji.

Gra powstała dzięki wysiłkom zdolnych i wytrwałych graczy w Minecrafta, którzy nie pierwszy raz zaskakują pomysłowością i talentami przy tworzeniu wirtualnych światów. Tym razem jednak ich dzieło nie jest realistycznym modelem miasta czy demonstracją możliwości piaskownicy Minecrafta – to pełna gra o Pokémonach. By ją ukończyć, trzeba 60-80 godzin.

Pokémon Cobalt and Amethyst to oczywiście gra zupełnie nieoficjalna. Świat zawierający miasteczka i autorską krainę Suliqu mieści się na jednej minecraftowej mapie. Podczas podróży po świecie można złapać w sumie 131 Pokémonów. Gra ma nawet własną fabułę, w której antagonista domaga się ofiary, pod groźbą uwolnienia legendarnej Ciemności. Z pomocą lokalnego Profesora trzeba zdominować członków Team Tempest i jednocześnie wyeliminować potężnego przeciwnika, który grozi zniszczeniem świata.

FULL Minecraft Pokémon Wild Battle

W grze znajdziemy oczywiście takie elementy, jak potyczki z innymi trenerami, areny, łapanie i trening Pokémonów, a także ligę trenerów.

Prace nad modem trwały od sierpnia 2014 roku. Zaczęło się od koncepcyjnego filmu, a skończyło na ogromnym projekcie, nad którym pracowało kilkaset osób. Do piaskownicy Minecrafta przeniesiona została znajoma mechanika z oficjalnych gier Nintendo, z dokładnością do układu menu bitwy. Świat można oglądać z perwpektywy pierwszej osoby, jak w klasycznym Minecrafcie, lub trzeciej, jak w Pokémonach.

W Pokémon Cobalt and Amethyst możecie zagrać sami, jeśli macie „czystego” Minecrafta 1.8.8. Mod znajduje się na forum Minecrafta. By działał prawidłowo, trzeba przynajmniej 2 GB pamięci operacyjnej.

Im szybciej pobierzecie modyfikację, tym lepiej. Nintendo ma jasną politykę dotyczącą swoich marek i nie raz pokazało, że nie będzie tolerować nielicencjonowanego wykorzystania swoich postaci. Spodziewam się, że lada chwila mod zniknie z forum, podobnie jak świetny projekt Pokémon Uranium.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)