Pół roku jedli za darmo w KFC przez błąd aplikacji. Teraz studenci trafią za kratki

Pół roku jedli za darmo w KFC przez błąd aplikacji. Teraz studenci trafią za kratki

Studenci znaleźli lukę w aplikacji KFC
Studenci znaleźli lukę w aplikacji KFC
Źródło zdjęć: © Getty Images | Budrul Chukrut/SOPA Images/LightRocket
Karolina Modzelewska
16.05.2021 14:28

Pięciu studentów z prowincji Jiangsu we wschodnich Chinach zostało skazanych na kary do 2,5 roku więzienia za wykorzystanie błędu w aplikacji mobilnej. Dzięki istniejącej luce przez pół roku za darmo jedli w restauracji KFC.

Jak donosi serwis Global Times, jeden ze studentów Uniwersytetu w Jiangsu zauważył luki w aplikacji mobilnej KFC i koncie WeChat, które pozwalały korzystać z darmowych kuponów na posiłki. Mężczyzna postanowił wykorzystać swoje odkrycie i przez długi czas jadł za darmo w KFC. Dodatkowo zarabiał na sprzedaży posiłków oraz kuponów innym osobom. Po pewnym czasie wdrożył w swój "biznes" czterech kolegów.

Luka w aplikacji pozwoliła korzystać z darmowych kuponów KFC

Oszustwo po pewnym czasie zostało wykryte, a mężczyźni stanęli przed sądem. Uznano, że w okresie od kwietnia do października 2018 roku studenci przyczynił się do powstania strat ekonomicznych po stornie firmy Yum China Holdings Inc. z siedzibą w Szanghaju, czyli operatora restauracji KFC w Chinach.

Student, który był pomysłodawcą całego procesu, wygenerował dla firmy straty w wysokości 58 tys. juanów (ponad 33 tys. złotych), a pozostali straty w graniach od 8,9 do 47 tys. juanów. Ich zachowanie łącznie kosztowało firmę blisko 200 tys. juanów (około 116 tys. złotych).

Mężczyźni stanęli przed Sądem Ludowym Okręgu Xuhui w Szanghaju, który orzekł, że student, który odkrył lukę i korzystał z niej, powinien otrzymać karę 2,5 roku pozbawienia wolności i zapłacić grzywnę w wysokości 6 tys. juanów (ponad 3,4 tys. złotych). Pozostali czterej studenci zostali skazani na karę pozbawienia wolności od 15 miesięcy do 2 lat. Muszą również zapłacić grzywnę w wysokości od tysiąca do 4 tys. juanów (od około 580 do 2,3 tys. złotych).

Serwis Global Times poprosił o komentarz w sprawie Sąd w Xuhui. Jego przedstawiciele wyjaśnili, że mężczyźni popełnili przestępstwo, ponieważ dokonali oszustwa w celu "nieuzasadnionego wzbogacenia".

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)