Szukaj błędów w Microsoft Teams. Firma płaci ponad 100 tysięcy złotych

Szukaj błędów w Microsoft Teams. Firma płaci ponad 100 tysięcy złotych

fot. GettyImages
fot. GettyImages
Arkadiusz Stando
29.03.2021 16:21, aktualizacja: 06.03.2024 21:41

Microsoft Teams cieszy się popularnością, jakiej nigdy wcześniej nie mógł sobie zapewnić. Z tego względu firma inwestuje sporo sił oraz pieniędzy w rozwój tego komunikatora. Teraz jest gotowa zapłacić nawet 30 tysięcy dolarów za wykrycie luki w zabezpieczeniach.

Na blogu Microsoft Security Response Center pojawił się nowy wpis, w którym firma informuje o uruchomieniu nowego programu bug-bounty, czyli poszukiwania błędów w zabezpieczeniach. W czwartym kwartale 2020 roku z aplikacji korzystało 115 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Szczególnie w takim momencie firma nie może sobie pozwolić, aby dane jej klientów zostały naruszone.

W nowym programie bug bounty, Microsoft oferuje 5 nagród w przypadku przedstawienia scenariusza wykorzystania konkretnej luki. Eksperci mogą oczekiwać od 6000 do 30000 dolarów nagrody, czyli równowartość nawet ponad 100 tysięcy złotych. Druga z możliwości obejmuje ogólne wykrycie luki w przypadku aplikacji Teams na komputery stacjonarne. Tutaj nagrody wynoszą od 500 do 15000 dolarów.

Microsoft zapowiada także premie dla poszukiwaczy luk, którzy będą częściej raportować firmie swoje odkrycia. Każdy z badaczy będzie otrzymywać punkty za prawidłowe zgłoszenia. Punkty pozwolą na zdobycie nawet dwukrotnego mnożnika premii oraz dają możliwość zakwalifikowania się na listę najbardziej wartościowych badaczy MSRC.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)