Szukaj błędów w Microsoft Teams. Firma płaci ponad 100 tysięcy złotych

Szukaj błędów w Microsoft Teams. Firma płaci ponad 100 tysięcy złotych

fot. GettyImages
fot. GettyImages
Arkadiusz Stando
29.03.2021 16:21

Microsoft Teams cieszy się popularnością, jakiej nigdy wcześniej nie mógł sobie zapewnić. Z tego względu firma inwestuje sporo sił oraz pieniędzy w rozwój tego komunikatora. Teraz jest gotowa zapłacić nawet 30 tysięcy dolarów za wykrycie luki w zabezpieczeniach.

Na blogu Microsoft Security Response Center pojawił się nowy wpis, w którym firma informuje o uruchomieniu nowego programu bug-bounty, czyli poszukiwania błędów w zabezpieczeniach. W czwartym kwartale 2020 roku z aplikacji korzystało 115 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Szczególnie w takim momencie firma nie może sobie pozwolić, aby dane jej klientów zostały naruszone.

W nowym programie bug bounty, Microsoft oferuje 5 nagród w przypadku przedstawienia scenariusza wykorzystania konkretnej luki. Eksperci mogą oczekiwać od 6000 do 30000 dolarów nagrody, czyli równowartość nawet ponad 100 tysięcy złotych. Druga z możliwości obejmuje ogólne wykrycie luki w przypadku aplikacji Teams na komputery stacjonarne. Tutaj nagrody wynoszą od 500 do 15000 dolarów.

Microsoft zapowiada także premie dla poszukiwaczy luk, którzy będą częściej raportować firmie swoje odkrycia. Każdy z badaczy będzie otrzymywać punkty za prawidłowe zgłoszenia. Punkty pozwolą na zdobycie nawet dwukrotnego mnożnika premii oraz dają możliwość zakwalifikowania się na listę najbardziej wartościowych badaczy MSRC.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)