Połączenie od WhatsAppa? Tak, to nowy sposób na weryfikację konta

WhatsApp będzie "dzwonił" do swoich użytkowników
WhatsApp będzie "dzwonił" do swoich użytkowników
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska

07.06.2021 19:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp pracuje nad funkcją, która ułatwi logowanie na nowym urządzeniu. Chodzi o tzw. "Flash Calls", czyli połączenia weryfikujące. Po wdrożeniu aktualizacji, użytkownicy telefonów z Androidem zamiast SMS z kodem, otrzymają połączenie.

Testy nowego rozwiązania zauważył serwis WABetaInfo. Dotyczyły one wersji beta WhatsApp 2.21.11.7. Z opublikowanych przez niego informacji wynika, że funkcja zwiększy bezpieczeństwo użytkowników WhatsAppa i sprawi, że logowanie na nowym urządzeniu będzie łatwiejsze i szybsze.

WhatsApp z nową funkcją?

Do tej pory WhatsApp weryfikował konta wysyłając SMS z 6-cyfrowym kodem, który należało wpisać na swoim urządzeniu. Już wkrótce może to się zmienić, ale tylko w przypadku użytkowników systemu Android. Apple nie pozwala aplikacjom na dostęp do historii połączeń na urządzeniach z iOS, co całkowicie wyklucza możliwość skorzystania z tego typu weryfikacji.

Aktywacja funkcji będzie wymagała wyrażenia zgody na połączenie od WhatsApp, a także na dostęp aplikacji do rejestru połączeń. Tak naprawdę nie trzeba będzie odbierać telefonu. Wystarczy tylko sygnał, który pozwoli sprawdzić numer telefonu. "WhatsApp zadzwoni na Twój numer telefonu, a następnie automatycznie zakończy połączenie, sprawdzając, czy ostatni numer telefonu w rejestrze połączeń jest równy numerowi, który daje 6-cyfrowy kod", jak informuje WABetaInfo.

Na razie nie wiadomo, kiedy funkcja faktycznie trafi do naszych smartfonów. Należy jednak pamiętać, że będzie ona opcjonalna. Wszystkie osoby, które nie zgodzą się, aby aplikacja do nich "dzwoniła" i miała dostęp do rejestru połączeń, nadal będą mogły zalogować się za pomocą 6-cyfrowego kodu. WABetaInfo informuje jednak, że WhatsApp nie będzie wykorzystywał rejestru w innych celach niż weryfikacja konta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (34)
Zobacz także