WhatsApp z kolejnymi nowościami. Szykują się mniejsze i większe zmiany

WhatsApp z kolejnymi nowościami. Szykują się mniejsze i większe zmiany

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © WP | Oskar Ziomek
03.06.2021 14:01

WhatsApp potwierdził, że już wkrótce użytkownicy będą mogli być zalogowani jednocześnie na czterech urządzeniach. Jest również szansa na to, że pojawi się aplikacja dedykowana pod iPady oraz kilka innych nowości.

Jak donosi WABetaInfo, Mark Zuckerberg i szef WhatsAppa Will Cathcart potwierdzili, że w najbliższych miesiącach ruszą testy, w ramach których użytkownicy będą mogli korzystać z aplikacji jednocześnie na czterech urządzeniach. Najprawdopodobniej już wkrótce rozszerzona zostanie funkcja znikających wiadomości oraz pojawi się nowa - "wyświetl raz" ("view once").

Funkcja "wyświetl raz" pozwoli na automatyczne usuwanie wiadomości, zaraz po tym, jak użytkownik ją wyświetli. Usługa planuje rozszerzyć również funkcję znikających wiadomości, która umożliwia obecnie usuwanie ich po określonym czasie. Nadchodzącą nowością ma być "znikanie" wiadomości we wszystkich wątkach czatu.

Cathcart nie potwierdził doniesień, że WhatsApp rozwija aplikację na iPada, ale również nie zaprzeczył tym plotkom. Wraz z Zuckerbergiem uspokoili jednak, zapewniając, że możliwość korzystania z WhatsAppa na wielu urządzeniach jednocześnie nie wpłynie na bezpieczeństwo komunikacji pomiędzy użytkownikami. Zmiana będzie testowana "w ciągu najbliższego miesiąca lub dwóch".

Oprócz tego serwis WABetaInfo poinformował również, że WhatsApp pracuje nad nową, chronioną hasłem funkcją tworzenia kopii zapasowych zaszyfrowanych czatów, która może wreszcie umożliwić użytkownikom przesyłanie historii czatów między urządzeniami z systemem iOS i Android.

Aplikację WhatsApp możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)