Polarr Photo Editor za 99 centów z okazji Dnia Ziemi

Polarr Photo Editor za 99 centów z okazji Dnia Ziemi

Polarr Photo Editor za 99 centów z okazji Dnia Ziemi
21.04.2016 15:06, aktualizacja: 22.04.2016 14:06

Jeśli szukacie naprawdę lekkiego i wieloplatformowego programu do poprawiania zdjęć, gorąco polecam Polarr. Warto po niego sięgnąć nie tylko z powodu szerokich możliwości i małego apetytu na zasoby, ale też z powodu ceny pełnej wersji – do 24 kwietnia można go kupić za zaledwie 99 centów z okazji obchodzonego jutro Dnia Ziemi.

Polarr Photo Editor zawiera typowe narzędzia do poprawiania zdjęć i kilkadziesiąt profesjonalnych filtrów, radzi sobie nawet z 42-megapikselowymi RAW-ami i jest bardzo przyjemny dla oka.

350175959871416257

Po nałożeniu filtrów na zdjęcia można podejrzeć parametry wprowadzonych przez nie zmian. W palecie narzędzi znajdziemy typowe „suwaki”, pozwalające poprawić balans bieli, jaskrawość i nasycenie, ekspozycję, jasność, kontrast, dynamikę obrazu i kontrast lokalny. Są tu też krzywe, usuwanie szumu i aberracji chromatycznych, dodawanie winiety i ziarna, sterowanie nasyceniem, jasnością i odcieniem konkretnych barw i barwienie osobno tonów jasnych i ciemnych. Każdą ze zmian można wprowadzić z maską, by wpływała tylko na część zdjęcia, a na koniec można zdjęcie precyzyjnie wykadrować. Nawet wymagający fotograf będzie z tego zestawu narzędzi zadowolony.

350175959871547329

Historia wprowadzonych zmian ma nieograniczoną liczbę kroków i w każdej chwili można je przejrzeć na liście i wycofać zmiany. Na podstawie historii można też zbudować własny efekt do ponownego wykorzystania, także w masowym przetwarzaniu zdjęć. Eksport jest możliwy na dysk komputera lub od razu na Facebooka, Flickra, Twittera, do e-maila albo do galerii systemu.

350175959871678401

W naszej bazie programów znajdziecie wersję LitePolarra dla Windowsa i OS X. Ma ona nieco uboższe możliwości niż pełna. Nie znajdziemy tu wtyczki dla Apple Photos, przetwarzania wsadowego, wprowadzania lokalnych poprawek, tworzenia własnych filtrów i niektórych filtrów. Jeśli nie chcecie kupować w ciemno – warto przetestować.

Polarr dostępny jest także dla Androida i iOS-a. Interfejs aplikacji został świetnie zaprojektowany i poprawianie zdjęć jest bardzo przyjemne nawet na niedużym ekranie, co zostało docenione i nagrodzone przez jury App Store'a.

Polarr Photo Editor 1.0 for iPhone/Android Preview

Z Polarr Photo Editora można skorzystać też na Chromebooku i we współczesnych przeglądarkach, o czym pisałam w październiku. Wystarczy przejść pod adres v3.polarr.co.

350175959872006081

Producent programu nie tylko obniżył cenę tego świetnego produktu, ale też obiecuje przekazać połowę dochodów ze sprzedaży programu na rzecz ochrony bioróżnorodności. Dotacja trafi na konto Fundacji Conservation International.

Wyprzedaż dotyczy wersji dla Windowsa 10, którą znajdziemy w sklepie w postaci uniwersalnej aplikacji, oraz wersji dla OS X, która znajduje się w Mac App Store. Oryginalna cena programu to odpowiedni 19 dolarów i 19 euro.

350175959872202689

Jutrzejszy Dzień Ziemi to też niezły pretekst, by podzielić się z Wami jedną z moich ulubionych piosenek. Oto Earth Day z albumu Terria Devina Townsenda, w wykonaniu sprzed 10 lat. Miłego słuchania!

Devin Townsend - Earth Day

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)