Polska fantastyka za „co łaska” w BookRage. Tym razem premiery i wznowienia

Polska fantastyka za „co łaska” w BookRage. Tym razem premiery i wznowienia

Polska fantastyka za „co łaska” w BookRage. Tym razem premiery i wznowienia
13.06.2016 13:48, aktualizacja: 13.06.2016 15:07

Akcja BookRage, w ramach której można wesprzeć szczytny cel wybraną kwotą i zgarnąć kilka e-booków, wraca do korzeni. Tak jak na początku istnienia, oferuje pakiet książek zaliczanych do polskiej fantastyki. Akcja trwa do 27 czerwca, czyli przez równe dwa tygodnie.

W podstawowym pakiecie znajdziemy cztery e-booki:

  • „Krwawy księżyc” Andrzeja W. Sawickiego – Na ziemiach Normanów zaczynają dziać się przedziwne rzeczy. W lasach pojawiają się trolle, a po niebie mknie Dziki Gon. Śmiertelnicy lękają się także potwornych wojowników-kanibali, którym przewodzi Pies, szaleniec o tajemniczej przeszłości. Na horyzoncie tego wszystkiego dzieje się wielka polityka, a potężni dowódcy zawierają sojusze. Krew jednak zostaje przelana, a księżyc na niebie zasnuwa się czerwienią. Czy piękna niewolnica Milena, odmieniec Gro i Yngvar Czarownik przetrwają tę przerażającą zawieruchę?
  • „Księżniczka z księżycowego zamku” Sebastiana Uznańskiego – opowieść o wojnie, miłości, zdradzie i poświęceniu. Najpotężniejszy czarnoksiężnik świata umarł i powstał jako arcylisz, a młody władca, Kalladrion, musi zmusi zmierzyć się z siłami żywych trupów, które powstały na jego wezwanie. Czy podoła temu zadaniu i uratuje swoich poddanych? Nie będzie to łatwe, gdy inna bitwa, całkiem odmiennej natury, toczy się w jego sercu.
  • „Królowa Głodu. Pierwszy dzień w piekle” Wojciecha Chmielarza – w tym wydaniu znajdują się powieść i opowiadanie, których akcja dzieje się w tym samym świecie. Minęło dwadzieścia lat od chwili kiedy żołnierze Korporacji zdobyli Kuźnię Zachodu i dokonali rzezi jej mieszkańców, oraz dziesięć, od dnia w którym wojska Federacji przegnały najeźdźców. Teraz tereny dawnego księstwa to ziemia niczyja, zamieszkała przez opanowanych gorączką żywmetalu awanturników. Miasto Kaźń rozrasta się z każdym dniem, a poszukiwaczy nie odstrasza epidemia tajemniczej choroby ani błąkające się po okolicznych lasach potwory. Do takiego miejsca przybywa młody Holender Bram Huygens z misją, od której zależy przyszłość dawnego księstwa i jego mieszkańców. Tymczasem w głębi lasów budzi się nowa siła – potężna, obłąkana, żądna ludzkiego mięsa i zemsty.
  • „Czwarta nad ranem” Anny Kańtoch – zbiór siedmiu opowiadań z różnych okresów twórczości autorki. „Angevina”, „Dobry człowiek w piekle”, „Czwarta nad ranem”, „Pająk”, „Harfa pustyni” oraz dołączone w tym wydaniu: „Pięć dziwnych nocy wigilijnych” i uhonorowana Nagrodą im. Janusza A. Zajdla „Sztuka porozumienia”.
Obraz

Dodatkowo ci, którzy zapłacą powyżej 20 złotych, otrzymają jeszcze książkę „Anatomia cudu. Majstersztyk” Anny Kańtoch – powrót do debiutanckiego cyklu autorki, w którym Domenic Jordan ma rozwiązać kolejne zagadki. Pierwsza z nowel była wcześniej opublikowana w Nowej Fantastyce, druga zaś debiutowała w ubiegłym roku w BookRage.

Na tych, którzy zapłacą powyżej średniej, czeka „Gościun” Rafała Dębskiego – Do lasów nad jeziorem Solecko powrócił Gościun – pan lasów, łąk i jezior. W okolicy pojawiły się wodniki, dziwożony i południce. Wysłany tu przez kurię wikary Gołąbka będzie musiał zmierzyć się z czymś więcej niż tylko grupą rodzimowierców. A w dodatku sprawą zainteresował się już amerykański i rosyjski wywiad...Tradycyjnie wpłaconą kwotę można podzielić między organizatorów akcji, autorów opowieści i Fundację Nowoczesna Polska.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)