Polska fantastyka za darmo. Nowe teksty dostępne na FantastykaPolska.pl

Polska fantastyka za darmo. Nowe teksty dostępne na FantastykaPolska.pl

25.07.2016 22:41, aktual.: 25.07.2016 23:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli lubisz poczytać polską fantastykę nic za to nie płacąc, koniecznie zajrzyj na FantastykaPolska.pl. Po półtorarocznej przerwie pojawiły się tam nowe teksty.

FantastykaPolska.pl to prywatny serwis Roberta J. Szmidta, którego możecie znać z książek osadzonych w uniwersum Metro 2033, z serii „Horyzonty Zdarzeń” albo szeroko promowanej (przynajmniej we Wrocławiu :-)) książki „Szczury Wrocławia”. Pracował przy wprowadzeniu na polski rynek magazynu „Science Fiction” i brał czynny udział w promowaniu kolejnego pokolenia autorów piszących fantastykę. Pisarz jest entuzjastą publikacji cyfrowych i stara się je propagować w Polsce. Jednym ze sposobów na to jest gromadzenie dostępnych za darmo tekstów w postaci cyfrowej. Wszystkie można pobrać po uprzedniej rejestracji, zazwyczaj w formatach EPUB, MOBI i PDF.

Na liście autorów, których tu znajdziemy, widnieje wiele nazwisk już znanych – Stefan Grabiński, Łukasz Orbitowski, Robert Wegner (zabłysnął niedawno „Opowieściami z meekhańskiego pogranicza”, które polecam miłośnikom fantasy i literatury wojennej), Anna Kańtoch, Jacek Inglot czy Rafał Dębski.

W ostatniej aktualizacji pojawiły się teksty Bartka Biedrzyckiego („Spotkanie w tunelach”, „Panama Joe i zemsta Montezumy”), Magdy Kozak („Sznurki przeznaczenia”, autorka została w tym roku nominowana do nagród Żuławskiego i Zajdla), Rafała Dębskiego („Krwawa rosa”), Rafała W. Orkana („Dzień tonącego wstydu”, „Egzorcysta”) i Jana Maszczyszyna („Las nawiedzonych”).

Warto zaglądać na stronę raz w miesiącu. Prowadzący ją obiecuje koło 20 dnia każdego miesiąca udostępniać kolejne e-booki. Pełną listę dostępnych publikacji znajdziecie na podstronie. Pobrać je można po założeniu konta, bez żadnych opłat, haczyków i spamu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)