Polska w Cywilizacji VI. Zagraj jako Jadwiga i powiększaj terytorium kraju

Polska w Cywilizacji VI. Zagraj jako Jadwiga i powiększaj terytorium kraju21.12.2016 20:22
Polska w Cywilizacji VI. Zagraj jako Jadwiga i powiększaj terytorium kraju

Miłośnicy Cywilizacji mogą koronować się na króla Polski. Z najnowszym DLC do Cywilizacji VI wprowadzona zostanie średniowieczna Polska i panująca w niej Jadwiga,jednostki husarzy i oczywiście nowy scenariusz do rozegrania. Dodatek nie jest drogi – kosztuje tylko 5 dolarów, 5 euro lub 4 funty (zależnie od kraju).

Cywilizacja VI jest daleka od ideału, ale nie należy spisywać jej na straty. W ubiegłym miesiącu zyskała możliwość pracy z DirectX 12, poprawki interfejsu i ulepszone algorytmy sterujące przeciwnikami. W tym miesiącu też nie brakło nowości, ale przede wszystkim warto wspomnieć o możliwości grania Polską, która ucieszy przede wszystkim graczy nad Wisłą. W DLC władcą jest koronowana na króla Polski Jadwiga Andegaweńska, która panowała między 1382 i 1399 rokiem. Jadwiga zgodziła się zostać żoną księcia litewskiego, Władysława II Jagiełły, czym doprowadziła do przyjęcia katolicyzmu w tym kraju i połączenia go z Koroną, jest świętą Kościoła katolickiego i patronką Polski, ale dla twórców gry bardziej istotne były jej zdolności dyplomatyczne i militarne, a także jej wszechstronne wykształcenie i wspieranie rozwoju kultury.

CIVILIZATION VI – First Look: Poland

Jadwiga w Cywilizacji ma interesujące zdolności, związane przede wszystkim z poszerzaniem terytorium Polski. Przez budowę dzielnic wojskowych i fortów na obrzeżach swojego kraju może podkradać terytorium przyjaznych sąsiadów i także poszerzać zasięg wyznawanej w Polsce religii. Ta zdolność to „Złota wolność” i oczywiście prosta droga do wojny, ale ciekawie zmienia mechanikę gry. Odwzorowana została także unia polsko-litewska, która wzmacnia religijną siłę Jadwigi. Jedno z miejsc na doktrynę wojskową Polski zostało przekształcone w miejsce na dziką kartę.

Unikalną jednostką wojskową Polski jest husaria, która rozwinie skrzydła kiedy przeciwnik nie ma dokąd się wycofać. Jeśli husaria zada przeciwnikowi więcej obrażeń, niż sama otrzymała, zmusza go do wycofania się. Jeśli przeciwnik nie ma gdzie się wycofać, odnosi dodatkowe rany.

Unikalną budowlą Polski są słynne sukiennice, czyli miejsca handlu tkaninami. Dodają one dodatkowe złoto za szlaki wewnętrzne oraz premię do produkcji związanej ze szlakami zagranicznymi. Bonusy do wiary, kultury i złota dają także posiadane przez Jadwigę relikwie.

W dodatku do Cywilizacji VI Polska jest krajem nastawionym na ekspansję, a Jadwiga jest potęgą religijną, warto więc zadbać o szybkie założenie i rozwijanie religii na początku gry. Miejsce na dziką kartę zapewnia jednak cywilizacji sporą elastyczność. 60-turowy scenariusz, który znalazł się w dodatku, polega na obronie Krakowa, Pragi i Wiednia przed najeźdźcami.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)