Ponad 10 tys. gier z Amigi dostępnych w przeglądarce dzięki Internet Archive

Ponad 10 tys. gier z Amigi dostępnych w przeglądarce dzięki Internet Archive

Ponad 10 tys. gier z Amigi dostępnych w przeglądarce dzięki Internet Archive
09.08.2016 11:35

Internet Archive wyrasta na jedno z najbardziej ambitnych i interesujących (meta)internetowych przedsięwzięć. Pisaliśmy o nim między innymi w kontekście otwarcia muzeum wirusów komputerowych, a ostatnio także w w ramach implementacji kopii z Wayback Machine w Test Pilocie przeglądarki Firefox. Dziś dostępne jest już kolejne muzeum, w którym wielu zapewne spędzi całe godziny – zgromadzono w nim tysiące gier z Amigi.

Obraz

Według informacji opublikowanych na Internet Archive, w katalogu znalazło się ponad 10 tys. gier, jak nietrudno się domyślić można tam znaleźć produkcje całkowite niszowe, jak i największe hity. Liczbę gier zawyża to, że w niektórych przypadkach do muzeum trafiło kilka wersji tej samej gry, co nie zmienia faktu, że pozycji w katalogu jest mnóstwo.

Nie mogło zabraknąć takich pozycji jak np. Emerald Mine, kilku wersji Pac Mana czy platformówki Batman: The Movie. Łącznie w archiwum znalazło się 30 GB danych. Część gier była już dostępna wcześniej, choć w wersji na konsolę Sega Master – dodane właśnie wersję na Amigę prezentują się znacznie efektowniej, nawet w trybie pełnoekranowym.

Obraz

Od strony technicznej gry są uruchamiane tak, jak było to w przypadku „eksponatów” opisywanych przez nas wcześniej – gry wyświetlane są w ramce na stronach Internet Archive. Można oczywiście liczyć na tryb pełnoekranowy oraz pełne udźwiękowienie. Ten ostatni aspekt docenią zapewne wszyscy miłośnicy retrogrania. Oprócz możliwości pogrania w przeglądarce, dostępne są także pliki ADF. Wystarczy odwiedzić Internet Archive.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)