Ponad 100 tys. aplikacji w App Store

Wojciech Cybulski

05.11.2009 00:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Liczba zgromadzonych w App Store aplikacji, gier i wszelkiej maści dodatków dedykowanych telefonom iPhone i odtwarzaczom iPod Touch przekroczyła właśnie magiczną liczbę 100 tysięcy.

Apple stało się dystrybutorem posiadającym w swojej ofercie największą w historii bazę oprogramowania. Jest to nie lada wyczyn zważywszy, że w momencie startu w lipcu 2008 r. w App Store znajdowało się jedynie 500 aplikacji. Ich liczba rosła jednak bardzo dynamicznie i w ciągu kilku miesięcy przekroczyła 10 tysięcy. Co więcej, od początku istnienia serwisu zgromadzone w nim dane pobrano już 2 miliardy razy.

Jaka będzie przyszłość App Store? Z pewnością przybywać będzie aplikacji, gier oraz innych przeznaczonych dla iPhone'a i iPoda Touch zasobów - jednak nie będzie to już tak dynamiczny przyrost, jaki obserwujemy obecnie. Apple stoi także przed wieloma wyzwaniami, wśród których coraz częściej wymieniana jest konieczność zwiększenia przejrzystości procesu akceptacji aplikacji oczekujących na dodanie do bazy. Pomimo istnienia regulaminu serwisu niektóre decyzje administratorów App Store budzą spore kontrowersje - przeciwko niejasnym procedurom coraz wyraźniej protestują użytkownicy i twórcy dodatków, jednak samo Apple stara się bagatelizować problem. Czy podejście to ulegnie zmianie, czas pokaże.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)