Ponad 50 tys. aplikacji dla Windows Phone

Ponad 50 tys. aplikacji dla Windows Phone

Wojciech Cybulski
28.12.2011 14:16

W Microsoft Marketplace - sklepie z aplikacjami dla Windows Phone - jest już dostępnych 50 tysięcy pozycji. To ważny krok milowy dla mobilnego systemu Microsoftu.

Równie ważna jak ilość aplikacji jest ich krzywa wzrostu. Przeszło 1/3 wszystkich zgromadzonych w sklepie aplikacji została dodana w ciągu ostatnich 3 miesięcy, zaś 15 procent z nich opublikowano w przez ostatnie 30 dni. Rozwój Microsoft Marketplace wyraźnie przyspiesza - baza aplikacji i gier powiększa się średnio o 265 pozycji dziennie. Najwięcej aplikacji przybywa w kategoriach rozrywka i gry. Przeważają darmowe produkty - płatne aplikacje stanowią 42% zawartości sklepu. Oczywiście nie wszystkie programy i gry są dostępne dla poszczególnych użytkowników, głównie ze względu na regionalizację. Przykładowo Amerykanie mają dostęp do około 43 tysięcy, zaś Niemcy do 37 tysięcy aplikacji.

Oczywiście musi jeszcze minąć sporo czasu, nim sklep z mobilnymi aplikacjami dla Windows Mobile dogoni swoich głównych konkurentów. W dedykowanym urządzeniom Apple App Store znajduje się już ponad 500 tysięcy aplikacji, zaś przeznaczony dla systemu Google Android Market liczy prawie 400 tysięcy pozycji. Należy jednak pamiętać, że spora część tych produktów jest dość wtórna i ma niewielką przydatność.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)