Popularny multikomunikator imo dla Androida już po polsku

Popularny multikomunikator imo dla Androida już po polsku

10.10.2013 11:55

W czasach, kiedy Hangouty Google'a popadły niełaskę oraz wiele osób korzysta z więcej niż jednego komunikatora, warto zastanowić się nad alternatywą, która połączy w jednej aplikacji kilka protokołów. Jednym z nich jest właśnie imo.

imo to popularny multikomunikator, dostępny dla Androida i urządzeń z systemem iOS, a także zapewniający interfejs webowy dla rozmów, za pośrednictwem strony imo.im. Z jego pomocą połączymy się z sieciami: MSN, Facebook, Google Talk (Hangouts), Yahoo!, Steam, Jabber, AIM i ICQ, a także z własną platformą producenta. Za pośrednictwem platformy imo.im można między innymi prowadzić rozmowy wideo.

Obraz

Ostatnia aktualizacja komunikatora wprowadziła kilka nowych tłumaczeń, w tym polskie. Aplikacja została przetłumaczona w całości, łącznie z tekstami pomocy ustawień, jego obsługa nie powinna więc sprawiać najmniejszych problemów.

W oknach rozmów można także przesyłać znajomym zdjęcia i dźwięki, warto jednak pamiętać, że nie wszystkie komunikatory prawidłowo wyświetlą otrzymane w ten sposób pliki. Jak zwykle w takich przypadkach, najlepiej aby obie strony korzystały z tego samego. Możliwe jest także tworzenie czatów grupowych, a nawet współdzielenie galerii zdjęć z wieloma użytkownikami. Kluczowe są jednak rozmowy wideo, które pojawiły się w wersji 3.8 komunikatora. Platforma imo.im przypomina nieco Twittera — pozwala publikować wpisy ze zdjęciami, tagować je i w ten sposób zdobywać nowych znajomych o podobnych zainteresowaniach. Zostaniemy także powiadomieni, jeśli znajomi z innych serwisów dołączą do tej sieci.

Ustawienia komunikatora oferują sporo opcji związanych z powiadomieniami. Do dyspozycji mamy różne dźwięki, wibracje, sygnalizacja diodą, wyskakujące okienko (również na ekranie blokowania), a także możliwość uśpienia komunikatora w określonych godzinach (na przykład kiedy i użytkownik śpi). Możemy także automatycznie zmieniać status na „nieobecny” przy braku aktywności, zapisywać historię rozmów oraz zmieniać rozmiar tekstu wyświetlanego w rozmowach (domyślny jest za duży dla wielu telefonów).

Multikomunikator imo można pobrać z naszej bazy aplikacji. Warto także zainteresować się jego konkurentami, jak IM+, który obsługuje dużo więcej protokołów (w tym rodzime GG).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)