Porozumienie pomiędzy Yahoo! i Microsoftem zaakceptowane

Redakcja

19.02.2010 13:25

O zawarciu porozumienia pomiędzy Yahoo! i Microsoftem informowaliśmy w lipcu ubiegłego roku. W ostatecznej finalizacji transakcji mogły jeszcze przeszkodzić instytucje Komisji Europejskiej oraz amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości. Obydwa organy pozytywnie odniosły się jednak do pomysłu współpracy dwóch amerykańskich gigantów.

Przedstawiciel Komisji Europejskiej jako główny powód tak szybkiej akceptacji porozumienia podał fakt, iż w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EEA) Yahoo! do spółki z Microsoftem posiadały jedynie około 10% udziałów w rynku wyszukiwarek oraz reklam zamieszczanych w Sieci. W Europie prym wiedzie Google, które może się pochwalić wynikami oscylującymi w granicach 90%. Podobnie sytuacja przedstawia się w Stanach Zjednoczonych i dlatego właśnie swoją akceptację wyraził również amerykański Departament Sprawiedliwości.

Swojej radości z decyzji obydwu instytucji nie krył Steve Ballmer, który stwierdził że porozumienie Yahoo! z Microsoftem pozwoli na tworzenie wspaniałych innowacji, z których korzystać będą mogli zarówno zwykli użytkownicy jak i reklamodawcy czy wydawcy. W podobnym tonie wypowiedział się też Shashi Seth, przedstawiciel Yahoo!, który zapewnił że jego firma będzie nadal powiększać swoją bazę wyników tak, jak to robiła do tej pory. Zapowiedział on również szybsze wyszukiwanie wyników z wykorzystaniem technologii Search Assist, integrację wyszukiwarki z innymi produktami Yahoo! czy też możliwość organizowania wyników wyszukiwania przez samych użytkowników.

W oficjalnym oświadczeniu obydwu firm poinformowano, że integracja rozwiązań Yahoo! z produktami Microsoftu rozpocznie się w najbliższych dniach. Obydwie firmy uruchomiły również stronę searchalliance.com, na której zamieszczane będą najnowsze informacje dotyczące tego porozumienia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)