Porsche raz jeszcze romansuje z rynkiem komputerowym. Padło na monitory

Porsche raz jeszcze romansuje z rynkiem komputerowym. Padło na monitory

Porsche raz jeszcze romansuje z rynkiem komputerowym. Padło na monitory
Piotr Urbaniak
10.04.2019 20:09

Firma Porsche, pomijając kultowe samochody sportowe, znana jest z tego, że chętnie zawiera partnerstwo z producentami branży IT. Efektem tego są zaprojektowane przy udziale speców z Porsche smartfony Huawei czy dyski przenośne LaCie. Niniejszym mamy do czynienia z kolejnym przykładem tego rodzaju współpracy. Dwoma nowymi monitorami od AOC.

Mowa o modelach U32U1 oraz Q27T1 Porsche Design. Pierwszy to konstrukcja z matrycą typu IPS o przekątnej 31,5'' i rozdzielczości 4K, a drugi – przekątnej 27'' i rozdzielczości 1440p.

Technicznie rzecz biorąc, są to średniej klasy konstrukcje do zastosowań multimedialnych. Choć producent gwarantuje nawet 90-proc. pokrycie przestrzeni barw DCI-P3. Jednak tylko większy model ma wsparcie dla szerokiego zakresu dynamiki, a konkretniej certyfikat DisplayHDR 600. Odświeżanie w obydwu przypadkach wynosi 60 Hz, a kontrast statyczny – 1000:1. Standard.

Obraz

Tym, czym monitory mają się wyróżniać, jest oczywiście wygląd. Panel wejść-wyjść U32U1 zrealizowano w obrębie wyraźnie wydzielonej, lekko wysuniętej poza zasadniczą część obudowy sekcji, która pełni zarazem rolę punktu zaczepienia dla podstawy. Sama podstawa także jest nietypowa. Wyświetlacz spoczywa na aluminiowym trójnogu. Z kolei Q27T1 ma bardziej standardową konstrukcję obudowy, ale za to asymetryczne, również aluminiowe ramię.

Przy czym wśród uwzględnionych portów, jednakowo, znajdują się: dwa HDMI 2.0 i jeden DisplayPort 1.4. Poza tym U32U1 oferuje dodatkowo koncentrator USB 3.0 z dwoma gniazdami.

Obraz

Jak deklaruje producent, 27-calowiec powinien trafić do sklepów w ciągu kilku najbliższych dni; w cenie 269 funtów, czyli około 1340 zł. Większy wariant zostanie "wydany wkrótce". I wtedy też mamy poznać jego rekomendowaną cenę. Co oczywiste, niższa na pewno nie będzie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)