Portal na Androida. The cake is not a lie… or is it?

15.02.2012 12:14, aktual.: 15.02.2012 19:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Portal to stworzona przez Valve gra, będąca logicznym platformerem z perspektywy pierwszej osoby. Gracz ma w rękach broń umożliwiającą generowanie dwustronnych portali (stąd nazwa gry), które musi wykorzystać do trawersowania pełnych pułapek pomieszczeń. Przeszkody stawia przed graczem szalone AI — Glados — stworzone przez Aperture Science, korporację w tajemniczy sposób związaną z Black Messa znanego z serii Half-Life. Jest to mały dodatek do wydanego pod koniec 2007 roku dla Windows, Xbox 360 i PlayStation pakietu Orange Box (później również na Mac OS X), i jednocześnie jedna z najbardziej wpływowych gier minionego dziesięciolecia — z tej gry pochodzi chociażby Companion Cube i stwierdzenie The cake is a lie. Portal bardzo często jest prezentowany jako przykład dzieła przedkładającego jakość nad ilość.

O pracach nad Portalem dla Androida poinformował Android Police. Wersja gry prezentowana na łamach serwisu nie jest wspierana przez Valve Software i nie wiadomo dokładnie skąd pochodzi, poza tym, że gdzieś z Rosji. Serwis podkreśla, że prawdopodobnie można znaleźć aplikację gdzieś w ciemnych zakątkach Internetu. W Portal na Androidzie nie da się jeszcze zagrać… no ale coś się dzieje — widać, że da się grę uruchomić na Androidzie i że coś z niej rzeczywiście działa (kiepskie renderowanie grafiki jest rzekomo spowodowane przez obciążenie urządzenia aplikacją przechwytującą obraz).

Mamy więc dowód na to, że komuś udało się sklonować grę (Portal nie jest otwartoźródłowy, więc nie ma mowy o portowaniu). Rosyjski Portal powstał w oparciu o silnik Unity i wygląda całkiem przyzwoicie (i podobno całkiem nieźle działa sterowanie), choć twórcy nie rozgryźli jeszcze generowania portali. Oczywiście ta wersja Portalu nawet nie stała obok legalnej i nie ma szans, żeby trafiła do Marketu, należy więc traktować ją jako ciekawostkę przyrodniczą. Ale miejmy nadzieję, że skoro kilku entuzjastów było w stanie pchnąć grę tak daleko, Valve przekona się do wydania Portalu na Androida. W końcu urządzenia mobilne ostatnio mocno napędzają rynek gier.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)