Porządków ciąg dalszy - Google sprzedaje SketchUp

Porządków ciąg dalszy - Google sprzedaje SketchUp

Wojciech Cybulski
28.04.2012 15:56

Google poinformował o sprzedaży SketchUp - aplikacji wykorzystywanej między innymi do tworzenia modeli 3D dla Google Earth.

W ostatnim czasie Google przeprowadza porządki w swojej potężnej bazie produktów i usług. Od ogłoszenia ostatniej czystki minęło zaledwie kilka dni a korporacja już informuje o kolejnych zmianach. Tym razem Google pozbywa się aplikacji SketchUp - jednak w odróżnieniu od Picasy dla Linuksa SketchUp nie zostanie skasowany, lecz sprzedany. Oprogramowanie wraz z całym zespołem trafi wkrótce w ręce Trimble Navigation, firmy zajmującej się rozwiązaniami z dziedziny pozycjonowania GPS. Już pod nowym szyldem SketchUp zostanie rozbudowany o liczne funkcje przydatne w przemyśle budowlanym. Co ważne darmowa wersja SketchUp będzie cały czas rozwijana i nie zniknie z rynku. Utrzymane zostanie także wsparcie dla Google Warehouse i Google Earth. Przypomnijmy, Google kupił SketchUp w 2006 roku. Aplikacja miała niebagatelny wpływ na popularyzację modeli 3D w mapach Google. SketchUp był także dostępny w płatnej wersji Pro, która znalazła zastosowanie wśród twórców gier, architektów, dekoratorów wnętrz, inżynierów i w szeroko rozumianej edukacji.

Pozostaje zadać sobie pytanie czy ostatnie porządki w bazie produktów Google to jednorazowa akcja czy może początek trwałego trendu. Faktem jest, że internetowy gigant jest obecnie niewyobrażalnie rozrośnięty, co utrudnia spójny rozwój korporacji i konsolidację usług. Google zdał sobie najwyraźniej sprawę, że nie jest w stanie zajmować się wszystkim naraz. Osobiście uważam, że to nie koniec i wkrótce usłyszymy o kolejnych zmianach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)