Posłuchaj z kimś muzyki na Facebooku

Posłuchaj z kimś muzyki na Facebooku

13.01.2012 11:45

Facebook ogłosił, że zamierza wprowadzić kolejny sposób na dzielenie się treścią ze znajomymi. Tym razem chodzi o muzykę — część naszego życia, która towarzyszy nam prawie wszędzie, i która potrafi mocno łączyć ludzi.

Facebook chce, aby oprócz możliwości podzielenia się ze znajomymi klipem z YouTube użytkownicy mieli możliwość słuchania muzyki ze znajomymi. W ramach czatu Facebookowego możliwe będą nie tylko rozmowy wideo, ale również wspólne słuchanie muzyki. Na pasku czatu, który znajduje się przy prawej krawędzi strony, będzie można zobaczyć ikonę oznaczającą, że znajomy słucha muzyki. Z opcji, które pokażą się po umieszczeniu kursora na kontakcie, wystarczy wybrać pozycję „słuchaj z...” i już można dzielić się ulubioną muzyką. W ten sposób znajomy może stać się prywatnym DJ-em.

Widoczność słuchanej muzyki można kontrolować w ustawieniach aplikacji, z poziomu której słuchamy (na przykład Spotify). Oczywiście możliwości słuchania z danych usług zależą od kraju.

Wprowadzenie rozmów wideo i słuchania muzyki na Facebooku wygląda na próbę dogonienia Google+. Hangout, czyli czat wideo w ramach serwisu społecznościowego Google'a, od dłuższego czasu ma możliwość wspólnego oglądania filmów z YouTube.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)